Էդմոն Մարուքյանին սպառնացել են. Անի Սամսոնյանը հաղորդում է ներկայացրել դատախազություն
Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Անի Սամսոնյանը հաղորդում է ներկայացրել դատախազություն։
«Այսօր հաղորդում եմ ներկայացրել ՀՀ դատախազություն «Հեղափոխության պահապաններ» անունը կրող խմբի անդամ Հայկ Ստեփանյանի կողմից իր ֆեյսբուքյան օգտահաշվի միջոցով ՀՀ Ազգային ժողովի երրորդ ընդդիմադիր քաղաքական ուժի՝ Լուսավոր Հայաստան Կուսակցության և դրա Կառավարման խորհրդի ղեկավար և համանուն խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի նկատմամբ հրապարակային սպառնալիքներ և բռնության կոչեր հնչեցնելու համար։
Միաժամանակ հարցում եմ ուղարկել Քննչական կոմիտե՝ տեղեկանալու, թե ինչ ընթացքում է գտնվում նախորդ հաղորդումս, որը կցել էին այդ խմբի կողմից քաղաքացուն ինքնադատաստանի ենթարկելու փաստի վերաբերյալ քննվող քրեական գործին։
Եվս մեկ անգամ նշեմ՝ իրավական պետությունում ինքնադատաստանը տեղ չունի և եթե իրավապահ մարմինները բավարար լուրջ մոտեցում չցուցաբերեն այս երևույթի նկատմամբ և դրա պատասխանատուները չպատժվեն, ապա հավատացած եղեք, որ դա հանգեցնելու է հասարակության, ինչպես նաև պետության ներքին անվտանգության լուրջ սպառնալիքի», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է պատգամավորը։

Член группы «Стражи Революции» угрожал Эдмону Марукяну – Ани Самсонян представила сообщение в прокуратуру
Депутат парламента от фракции «Светлая Армения» Ани Самсонян представила сообщение в прокуратуру.
«Сегодня я представила в прокуратуру сообщение о публичных угрозах и призывах к насилию в отношении руководителя третей по величине оппозиционной силы Национального Собрания, партии «Светлая Армения» и одноименной фракции Эдмона Марукяна, которые озвучиваются членом так называемой группы «Стражи революции» Айком Степаняном на его странице в Facebook.
Одновременно я направила запрос в Следственный комитет, чтобы узнать, на каком этапе находится мое предыдущее сообщение, которое прилагалось к расследуемому уголовному делу по факту самосуда над гражданином, устроенного этой же группой.
Хочу в очередной раз отметить, что в правовом государстве нет места самосуду. Если правоохранительные органы не проявят достаточно серьезного отношения к этому явлению, то поверьте, это приведет к серьезным угрозам как для безопасности общества, так и государства», - написала на своей странице в Facebook Ани Самсонян.