COVID-19-ի պատճառով Եվրահանձնաժողովը կշարունակի հեռավար աշխատանքը մինչև մայիսի 25-ը
Եվրահանձնաժողովը կշարունակի հավատարիմ մնալ կորոնավիրուսային պանդեմիայի ֆոնին ներդրված սահմանափակիչ միջոցառումներին մինչև մայիսի 25-ը, ասել է ԵՀ պաշտոնական ներկայացուցիչը:
«Հաշվի առնելով ընդունող երկրներում տիրող իրավիճակը՝ մենք որոշել ենք, որ գործող միջոցառումները, մասնավորապես՝ հեռավար աշխատանքը, կերկարաձգվի առնվազն մինչև մայիսի 25-ը՝ Բելգիայում, Լյուքսեմբուրգում և Իտալիայում գործող օբյեկտներում», - Բրյուսելում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է եվրոպական ներկայացուցիչը:
Ըստ նրա՝ Եվրահանձնաժողովն արդեն պատրաստել է նորմալ աշխատանքին վերադառնալու ծրագիր, բայց դրա իրականացումը կախված է այն պետությունների առաջարկներից, որոնցում տեղակայված են եվրոպական կառույցները:

Еврокомиссия до 25 мая продлит дистанционную работу из-за COVID-19
Европейская комиссия продолжит придерживаться ограничительных мер, введенных в связи с пандемией коронавируса, как минимум, до 25 мая, сообщил официальный представитель ЕК.
"Учитывая ситуацию в принимающих странах, мы приняли решение, что действующие меры, в частности, дистанционная работа, будут продлены, как минимум, до 25 мая для объектов в Бельгии, Люксембурге и Италии", - сказал европейский представитель на пресс-конференции в Брюсселе.
По его словам, в Еврокомиссии уже подготовили план по возвращению к нормальной работе, но его реализация зависит от рекомендаций государств, в которых располагаются европейские структуры.