«Ադեկվադ» միաբանության մոտ 20 աջակից բերման է ենթարկվել ոստիկանության մոտից (Տեսանյութ)
«Ադեկվադ» միաբանության անդամներից մոտավորապես 20 հոգի բերման է ենթարկվել ոստիկանության աշխատակիցների կողմից, լրագրողների հետ զրույցում ասաց միաբանության ներկայացուցիչ Լիլիթ Թումանյանը։
«Իրականում սոցիալական հեռավորության պահպանումը և, առհասարակ, արտակարգ դրության ռեժիմի պահպանումն արվում է բացառապես որպես քաղաքական մահակ։ Ընտրողական մոտեցում է ցուցաբերվում, որովհետև հիմա Կասկադում, եթե զբոսնեք, կտեսնեք ավելի շատ մարդ ավելի փոքր տարածքում։ Խնդիրը և դրդապատճառները քաղաքական են», - ասաց Լիլիթ Թումանյանը։
Հիշեցնենք՝ քեական ոստիկանության գլխավոր վարչության մասնաշենքի մուտքի մոտ տեղի է ունենալու «Ադեկվադ» միաբանության ղեկավար Արթուր Դանիելյանի մամուլի ասուլիսը։
Նշենք, որ «Ադեկվադը» միաբանության ղեկավար Արթուր Դանիելյանը հրավիրվել էր ՀՀ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչություն ՀԱՄԱԴՊՎ ահաբեկչության և ծայրահեղականության դեմ պայքարի բաժին միաբանությանը դեռևս անհայտ գործի շրջանակում բացատրություն տալու։

Twenty people from Adekvad unity taken to police
About 20 people from Adekvad unity were taken to police department, representative of the union Lilit Tumanyan told the reporters.
“The official explanation is that they have not followed the instructions of the commandant, though I know that the members kept the social distancing. There was no violation, just the contrary the police officers are more in number,” he said.
“In reality the preservation of social distancing and in general the state of emergency is used as a political bludgeon. A selective approach is being displayed: if you go now to Cascade you will see that there are more people in the smaller territory. The issue and causes are political,” Lilit Tumanyan said.
The members of the union gathered in front of the building of chief department of Criminal Police were head of the union Arthur Danielyan was invited for interrogation.