Արցախում նախատեսում ենք սահմանադրական փոփոխություններ. Գագիկ Բաղունց
Քարոզարշավի ժամանակ մենք հստակ ներկայացրել ենք «Միասնական հայրենիք» կուսակցության ծրագրային դրույթները և մեր գործունեության ընթացքում առաջնորդվելու ենք այդ ծրագրային դրույթներով: Այս մասին Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Արցախի նորընտիր խորհրդարանի փոխխոսնակ, «Միասնական հայրենիք» խմբակցության անդամ Գագիկ Բաղունցը:
«Մենք նախատեսում ենք սահմանադրական փոփոխություններ և եթե հակիրճ ասեմ, ապա մենք անցնելու ենք մարդակենտրոն քաղաքականության, այսինքն՝ յուրաքանչյուր պարագայում, յուրաքանչյուր ծրագրի իրականցման արդյունքում մենք կտեսնենք քաղաքացու կենսամակարդակի բարձրացում», - նշեց Գ. Բաղունցը:
Նրա խոսքով՝ կուսակցությունը կարևորում է բոլոր ոլորտներում բարեփոխումների անհրաժեշտությունը՝ դատաիրավական համակարգից մինչև տնտեսական դաշտ:
«Բոլոր բնագավառներում մենք ունենք կոնկրետ մոտեցումներ, որոնք ընթացում վերջնական տեսք կստանան և մենք կփորձենք մեր քաղաքական կշռին համապատասխան իրականացնել այդ ծրագրերը», - ընդգծեց Արցախի ԱԺ փոխխոսնակը:
Բաղունցն ավելացրեց, որ «Ազատ հայրենիք» կուսակցության հետ այս օրերին ընթացող խորհրդակցությունների ավարտից հետո կպատրաստեն հուշագիր և կներկայացնեն հանրությանը:

Constitutional changes expected in Artsakh: vice speaker of Artsakh NA
During the campaign we have clearly presented the program provisions of the United Homeland party and will be guided by them during our activity, member of United Homeland faction Gagik Baghunts, vice-speaker of the newly elected Artsakh parliament told Aysor.am.
“We are envisaging constitutional changes. If to say in short, we will pass to person-oriented policy. It means that in each case, during the implementation of each program we will see raise of the level of livelihood of a citizen,” Baghunts said.
He said their party attaches significance to the reforms in all the sectors starting from legal-judicial ending with economic.
“We have concrete approaches in all the sectors which will get final appearance, and we will try to implement these programs in accordance with our political weight,” the vice speaker of Artsakh NA said.
Baghunts also stressed that after the completion of consultations with the Free Homeland party they will prepare a memorandum and present it to the public.