Բոստոնում բողոքի ցույցերի ընթացքում տուժել է 7 ոստիկան
«Բոստոնի ոստիկանությունը հաստատում է, որ յոթ ոստիկան է տուժել և հոսպիտալացվել, մյուսներին տեղում ցուցաբերվել է բժշկական օգնություն, բողոքի ցույցերի ընթացքում վնասվել է 21 պարեկային մեքենա, 40 մարդ ձերբակալվել է», - ասված է տեղական ոստիկանության հայտարարության մեջ, որը զետեղված է Twitter-ում:
Իրավապահներն ընդգծում են, որ Բոստոնում բողոքի ցույցերի հետ կապված իրավիճակը զարգանում է, ուստի տուժածների և ձերբակալությունների թիվը կարող է փոխվել:
Միացյալ Նահանգներում ցույցերն ու զանգվածային անկարգությունները սկսվել են մայիսի 25-ին՝ Մինեապոլիսում աֆրոամերիկացի Ջորջ Ֆլոյդի ձերբակալության տեսանյութը համացանցում հայտնվելուց հետո, ում մեղադրում էին կեղծ թղթադրամներ օգտագործելու համար:
Ոստիկանները սևամորթ քաղաքացուն ձեռնաշղթաներ էին հագցրել և վայր գցել գետնին: Կարգի պահապաններից մեկը ծնկով սեղմել է ձերբակալվածի պարանոցը՝ անտեսելով Ֆլոյդի բղավոցները, որ չի կարողանում շնչել: Աֆրոամերիկացին շուտով մահացել է քաղաքի հիվանդանոցներից մեկում:

В Бостоне семь полицейских пострадали во время протестов
Семь сотрудников полиции Бостона получили ранения в ходе столкновения с протестующими и были доставлены в больницу, сообщили в понедельник правоохранители.
"Полиция Бостона подтверждает, что семь сотрудников полиции пострадали и были госпитализированы, другим оказали медицинскую помощь на месте, во время протестных акций была повреждена 21 патрульная машина, 40 человек арестованы", — говорится в заявлении местной полиции, опубликованном в Twitter.
Правоохранители подчеркивают, ситуация с протестами в Бостоне развивается, поэтому число пострадавших и арестованных может измениться.
Беспорядки вспыхнули в Миннеаполисе и ряде других городов после гибели афроамериканца Джорджа Флойда от рук полиции.