«Veon Armenia» ընկերությունը դիմել է ՀԾԿՀ և ՏՄՊՊՀ իր բաժնեմասերի 100%-ը «ԹԻՄ» ընկերությանն օտարելու մասին համաձայնություն և թույլտվություն ստանալու համար
09/06/2020 15:11
«Veon Armenia» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) դիմել է ՀԾԿՀ և ՏՄՊՊՀ իր բաժնեմասերի 100%-ը «ԹԻՄ» ՍՊ ընկերությանը օտարելու մասին համաձայնություն և թույլտվություն ստանալու համար: «ԹԻՄ»-ը դիմել է ՏՄՊՊՀ գործարքի թույլտվություն ստանալու համար:
«ԹԻՄ-ը նոր ուղի է հարթում հեռահաղորդակցության և թվային ծառայությունների հայաստանյան շուկայում, իսկ այս ձեռքբերումով մենք ավելի կհզորացնենք թե՛ արհեստավարժ մասնագետների մեր թիմը, թե՛ ցանցային ենթակառուցվածքները», - նշել է «ԹԻՄ»-ի տնօրեն Հայկ Եսայանը՝ հաստատելով լուրը:
«Team․Telecom Armenia»-ն արդեն սկսել է նոր սերնդի ցանցի նախագծման և կառուցման աշխատանքները, իսկ այս ձեռքբերումը ավելի կարագացնի նորագույն լուծումների ներդրումն ու ժամանակակից ծառայությունների տրամադրումը հայաստանյան սպառողին»:

«Veon Armenia» обратилась в КРОУ и ГКЗЭК для предоставления согласие и разрешение на отчуждение 100% своих акций
09/06/2020 17:08
Компания «Veon Armenia» (торговый знак Beeline) обратилась в Комиссию по регулированию общественных услуг (КРОУ) и Комиссию по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) для предоставления согласия и разрешения на отчуждение 100% акций ООО «ТИМ». Компания «Team» обратился в ГКЗЭК, чтобы получить разрешение на сделку.
«ТИМ прокладывает новый путь на армянском рынке коммуникации и цифровых технологий, а это приобретение еще больше усилит и нашу команду профессионалов, и сетевые инфраструктуры», - отметил директор ООО «ТИМ» Айк Есаян, подтвердив эту информацию»
«Team․Telecom Armenia» уже начала работы по проектированию сети нового поколения и строительству, а это приобретение еще больше ускорит внедрение новейших решений и предоставление современных услуг армянскому потребителю».