Արսեն Թորոսյանի մասնակցությամբ ճանապարհատրանսպորտային պատահար է տեղի ունեցել. «Անձնական մեքենայով ընթացքի ժամանակ հարվածել եմ 10-ամյա երեխայի»
13/06/2020 14:14
Ցավով ուզում եմ տեղեկացնել, որ մոտ 1.5 ժամ առաջ իմ մասնակցությամբ տեղի է ունեցել ճանապարհատրանսպորտային պատահար, ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀ Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը.
«Իմ անձնական մեքենայի ղեկին եղել եմ ես։ Սախարովի հրապարակից Վարդանանց փողոց մուտք գործելիս (աշխատանքի վայր գնալիս), դանդաղ ընթացքի ժամանակ մեքենայի աջ կողմով հարված է տեղի ունեցել 10-ամյա մի երեխայի։ Երեխային ինքս անմիջապես տեղափոխել եմ հիվանդանոց, անցկացվել են բոլոր հետազոտությունները։ Նրա մոտ կա միայն աջ ձեռքի արմնկային հատվածի քերծվածք, կյանքին և առողջությանը վտանգ չի սպառնում։ Նա որոշ ժամանակ կգտնվի բժիշկների հսկողության տակ և այնուհետև կգնա տուն։

Министр здравоохранения Армении на своем автомобиле сбил 10-летнего ребенка, он получил незначительную травму
13/06/2020 14:22
С сожалением хочу сообщить, что сегодня произошло ДТП с моим участием.
«Я ехал на работу, за рулем моего личного автомобиля был я. На пересечении площади Сахарова и улицы Вардананц при медленном движении правой стороной автомобиля пришелся удар о десятилетнего ребенка», - написал Торосян на своей странице в Facebook.
Министр сразу же доставил ребенка в больницу.
«Проведены все необходимые обследования. Выявлена лишь царапина в области локтя правой руки. Жизни и здоровью ребенка опасность не угрожает. Он какое-то время пробудет под наблюдением врачей, после чего отправится домой. Об инциденте сразу же поставлена в известность полиция для подготовки материалов», - отметил министр.