Այս ճանապարհը տանելու է անդառնալի կորուստների, որի ողջ պատասխանատվությունը կրում է օրվա իշխանությունը. ՀՅԴ
14/06/2020 14:09
Հ. Յ. Դաշնակցության Հայաստանի Գերագույն մարմինը հայտարարություն է տարածել։
«Ընդդիմության քաղաքական գնահատականին իշխանությունը հերթական անգամ արձագանքում է ռեպրեսիվ մեթոդներով:
Հատկապես հիմա, երբ, երկիրը կանգնած է ներքին ու արտաքին լրջագույն սպառնալիքների առաջ, որոնք արդյունք են նաև իշխանությունների ապաշնորհ կառավարման, առավել ցայտուն է դառնում մեկ անձի բռնատիրություն հաստատելու անթաքույց ձգտումը:
Եվս մեկ անգամ, պահանջում ենք իշխանություններից վերադառնալ քաղաքական պայքարի դաշտ: Հակառակ դեպքում, այս ճանապարհն անխուսափելիորեն տանելու է երկրում ապակայունացման խորացմանը և անդառնալի կորուստների, որի ողջ պատասխանատվությունը կրում է օրվա իշխանությունը»,-ասված է հայտարարությունում։

«Дашнакцутюн» призывает власти вернуться в поле политической борьбы, в противном случае необратима дестабилизация
14/06/2020 14:19
В очередной раз власти реагируют на политическую оценку оппозиции репрессивными методами, заявила партия «Дашнакцутюн».
«Особенно сейчас, когда страна стоит перед серьезными внутренними и внешними вызовами, которые являются результатом бездарного управления властей, стремление одного человека установить в стране авторитаризм становится очевидным», - говорится в заявлении партии.
«Дашнакцутюн» призывает власти вернуться в поле политической борьбы, в противном случае этот путь поведет к углублению дестабилизации в стране и необратимым потерям, ответственность за что будут нести действующие власти.
Отметим, что полиция задерживает участников акции у здания СНБ Армении, которые собрались в поддержку председателя оппозиционной партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна.