Այս իշխանության օրոք ՀՀ-ում իրավունք, իրավաբանություն, օրենսդրություն ապականվել է մինչև վերջ. Արսեն Բաբայան (Տեսանյութ)
17/06/2020 13:50
Այս իշխանության օրոք ՀՀ-ում իրավունք, իրավաբանություն, օրենսդրություն ապականվել է մինչև վերջ «Կորոնավիրուսային ճգնաժամը, դրա հումանիտար և սոցիալ–տնտեսական հետևանքները» խորագրով քննարկման ընթացքում հայտարարեց «Հայրենիք» կուսակցության անդամ, իրավապաշտպան Արսեն Բաբայանը։
«Թվում էր, թե համավարակի ընթացքում օրենքները կպահպանվեն, կընդունվեն քիչ թե շատ նորմալ իրավական ակտեր, սակայն տեսնում ենք, որ անգրագիտության պատճառով շարունակվում են այդ երևույթները», - ասաց Արսեն Բաբայանը։
Անդրադառնալով պարետատան գործողություններին, նշա նշեց, թե այն խորհրդատվական մի մարմին է, որը պետք է կառավարությանն օգնի կառավարելու արտակարգ դրության ռեժիմում։
«Սակայն, մեր կառավարության կողմից ընդունված իրավական ակտերով պարետին վերապահվել են իրավունքներ, որոնք նա ոչ մի դեպքում չունի», - հայտարարեց Արսեն Բաբայանը։

Right, advocacy, legislation spoiled in Armenia during tenure of incumbent authorities: Arsen Babayan
17/06/2020 14:04
The right, advocacy, legislation in Armenia during the tenure of the incumbent authorities has been spoiled till the end, member of Hayrenik party, advocate Arsen Babayan said at a discussion today.
“It seemed that during the pandemic the laws would have been maintained, more or less normal legal acts would have been adopted, but we see that these phenomena continue due to ignorance,” Babayan said.
Referring to the actions of the commandant’s office, he said that it is a consulting body that must help the government to manage in conditions of state of emergency.
“But with the legal acts adopted by the government the commandant has rights which he does not have at all,” Babayan said.