«Հրապարակ». Արմեն Գրիգորյանը հաշտության երեկո է կազմակերպել Արցախում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՀՀ ԱԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը, ում Նիկոլ Փաշինյանն Արցախի, այսպես կոչված, վերակացու է կարգել, օրերս կրկին Արցախում էր։ Նա հանդիպումներ է ունեցել իշխանության ներկայացուցիչների հետ։ Նաև մասնակցել է հետընտրական խնջույքին. իշխանական էլիտայի 25-30 ներկայացուցչի հետ Արցախի «Ֆլորենս» ռեստորանում տոնել են հաղթանակը։ Մասնակցել են և՛ Մասիս Մայիլյանը, և՛ Սամվել Բաբայանը, ում ճանապարհներն ընտրությունների երկրորդ փուլից առաջ բաժանվեցին։
Արմեն Գրիգորյանը, թերևս, հաշտության երեկո է կազմակերպել։ Արայիկ Հարությունյանի խոսնակն ասաց, որ Արցախի նախագահը չի մասնակցել։ Ուշագրավ է, որ պարետի որոշման համաձայն, 20 հոգուց ավելի անձի մասնակցությամբ միջոցառումներ չպետք է կազմակերպվեն»:

«Грапарак»: Армен Григорян организовал в Арцахе вечер примирения
Газета «Грапарак» пишет, что секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян, которого Никол Пашинян назначит так называемым смотрителем Арцаха, на днях опять находился в Арцахе. Он провел встречи с представителями власти. Участвовал также в поствыборном мероприятии – 25-30 представителей элиты праздновали победу в ресторане «Флоренс» в Арцахе. Принимали участие и Масис Маилян, и Самвел Бабаян, чьи пути разошлись до второго тура выборов.
«Армен Григорян, пожалуй, организовал вечер примирения. Как сказал пресс-секретарь Араика Арутюняна, президент Арцаха не участвовал в мероприятии. Примечательно, что согласно решению коменданта, организация мероприятий с участием более 20 человек  запрещается», - отмечает издание.