Կորոնավիրուսի հետևանքով փակված 71 հազար 471 աշխատատեղից 50 հազար 94-ը վերականգնվել է. Նիկոլ Փաշինյան
23/06/2020 17:09
Ապրիլին Հայաստանում փակվել է 71 հազար 471 աշխատատեղ, ուղիղ եթերում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այս ու մի քանի այլ տվյալներ վերլուծելով՝ մենք եկանք եզրակացության, որ պետք է որդեգրենք կորոնավիրուսին զուգահեռ ապրելու ռազմավարություն, հակառակ դեպքում՝ մենք ոչ թե տնտեսական անկում կունենանք, այլ՝ տնտեսական փլուզում», - ասաց վարչապետը։
Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ մայիսին, երբ որոշվեց «լոք դաուն»-ի քաղաքականությունը չշարունակել, 50 հազար 94 աշխատատեղ վերականգնվել է։
«Այսօր ՊԵԿ նախագահի հետ քննարկում էինք ու աշխատատեղերի վերականգնման պրոցեսը շարունակվում է: Սա, թերևս, վերջին շրջանի մեր ունեցած ամենակարևոր լուրն է», - ասաց վարչապետը։

После локдауна восстановлены 50 тысяч 94 рабочих места – Никол Пашинян
В Армении в апреле были закрыты 71 471 рабочих мест, заявил сегодня в прямом эфире на своей странице в Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Проанализировав это и несколько других даных, мы пришли к выводу, что должны проводить стратегию параллельной жизни с коронавирусом, в противном случае мы будем иметь не экономический спад, а экономический развал», - сказал премьер-министр.
Никол Пашинян отметил, после того как было решено не продолжать политику локдауна, восстановились 50 тыс. 94 рабочих места.
Сегодня обсуждали с председателем Комитета государственных доходов и процесс восстановления рабочих мест продолжается. Пожалуй, это самая важная наша новость за последнее время», - сказал он.