Պահպանել հակահամաճարակային կանոնները, հակառակ դեպքում, պրոբլեմները բոլոր ուղղություններով խորանալու են. Վարչապետ
25/06/2020 10:24
Կառավարության այսօրվա նիստին ՀՀ ոստիկանապետ Վահե Ղազարյանը հայտարարեց, որ երեկ հակահամաճարակային կանոնները չպահելու համար կազմվել է 1007 վարչական արձանագրություն:
«Որից Երևան քաղաքում արձանագրվել է 939-ը, բակերում դիմակ չկրելու համար կազմվել է 397 վարչական արձանագրություն», - ասաց նա:
Ոստիկանապետի խոսքով՝ ոստիկանության ծառայողների կողմից ծառայություն է իրականացվել 397 երթուղայինում:
«Հիմնականում խնդիրներ ունենք բակերում, ծառայությունն ավելի կուժեղացվի բակերում», - ասաց նա:
Վահե Ղազարյանն ասաց, որ այս գերատեսչություններից Ոստիկանությանը միացել է 433 աշխատակից:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, թե հատկապես երեկոյան ժամերին պետք է ուշադիր լինել բակերում:
Նա կրկին կոչ արեց պահպանել հակահամաճարակային կանոնները, հակառակ դեպքում, պրոբլեմները բոլոր ուղղություններով խորանալու են:

Нужно соблюдать противоэпидемиологические правила, в противном случае проблемы будут усугубляться во всех направлениях – Никол Пашинян
25/06/2020 12:36
Сегодня на заседании правительства Армении начальник полиции Ваге Казарян сообщил, что за несоблюдение противоэпидемиологических правил вчера были составлены 1007 протоколов об административном нарушении.
«Из них 939 – в городе Ереване, составлено 397 административных протоколов из-за неношения масок во дворах», - сказал начальник полиции.
По его словам, служащие полиции провели проверку в 397 микроавтобусах.
«В основном есть проблемы во дворах, посему служба во дворах будет усилена», - сказал он.
Ваге Казарян отметил, что к полиции присоединились также 433 сотрудника других ведомств.
Премьер-министр Никол Пашинян заявил, что особое внимание необходимо уделять вечерним проверкам во дворах.
Он опять призвал граждан соблюдать противоэпидемиологические правила, в противном случае проблемы будет усугубляться во всех направлениях.