ԱԱԾ-ն սպառնացել է դատավոր Վահագն Մելիքյանին (Փաստինֆո)
«Փաստինֆո»-ի՝ Ազգային անվտանգության ծառայության աղբյուրների փոխանցմամբ, երեկ ԱԱԾ է հրավիրվել Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Ավան նստավայրի դատավոր Վահագն Մելիքյանը։
ԱԱԾ-ում դատավորին ցույց են տվել իր մասնակցությամբ անձնական բնույթի տեսաձայնագրություն և պահանջել բավարարել Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանին կալանավորելու վերաբերյալ ՊԵԿ-ի նոր միջնորդությունն՝ անկախ դատավարական խախտումներից։
«Փաստինֆո»-ն փորձեց մեկնաբանություն ստանալ Միքայել Մինասյանի պաշտպան Միհրան Պողոսյանից, սակայն վերջինս նշեց, որ կալանքի վերաբերյալ նոր միջնորդության մասին իրեն որևէ բան հայտնի չէ, իսկ ավելի ուշ արդեն չհաջողվեց նորից կապ հաստատել։
Հիշեցնենք, որ վերաքննիչ քրեական դատարանը բեկանել էր Մ.Մինասյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին դատարանի որոշումը, ինչի դեմ վճռաբեկ բողոք է ներկայացվել դատախազության կողմից։

Citing its sources in National Security Service Pastinfo reports that the NSS summoned judge of the Yerevan court of general jurisdiction in Avan administrative region Vahagn Melikyan.
In the NSS the officers showed him a personal video and demanded that he uphold the new motion of the State Revenue Committee to arrest former ambassador of Armenia to the Holy See Mikayel Minasyan, regardless of procedural violations.
Pastinfo tried to receive a commentary from Mikayel Minasyan’s attorney Mihran Poghosyan, but the latter stated that he didn’t know anything about the new motion regarding the arrest. Later it was impossible to contact him.
Armenia’s Criminal Court of Appeal had overturned the court’s decision on selecting arrest as a preventive measure against Mikayel Minasyan against which the Prosecutor General’s Office had filed an appeal.