Հրաժարվել եմ ստորագրել և ընդունել վարչական վարույթ բացելու ծանուցագիրը. «5-րդ ալիք» ՀԸ տնօրեն
«5-րդ ալիք» հեռուստաընկերության տնօրեն Հարություն Հարությունյանն իր ֆեյսբուքյան էջում ոստիկանների այցելության վերաբերյալ նոր գրառում է կատարել:
«Ոստիկանները «հյուր» էին եկել «5-րդ ալիք» հեռուստաընկերություն: Պատվով, կարգով ընդունեցինք, թեթև բանավիճեցինք, որովհետև նրանք ցավոք (չէ, նրանք չէ, պարետը ) չէին հասկանում գրասենյակային տարածքի և տաղավարի տարբերությունները: Նրանց հանգամանալից բացատրեցի, որ այնտեղ, որտեղ նստած ենք գրասենյակային տարածք է, իսկ տաղավարը, որտեղ ընթանում են նկարահանումները՝ արտադրական է: Չգիտեմ, թե այս պարզ ճշմարտությունը նրանք կամք կունենա՞ն բացատրել պարետին, բայց նաև իմ պահանջով չափեցինք և արձանագրեցինք, որ հյուրի և հարցազրույց վարողի հեռավորությունը կազմում է 2 մետր 80 սմ: Այսինքն՝ այստեղ ևս սոցիալական հեռավորությունն ապահովված է և վարչական վարույթ բացելու պարտադրանքը համարեցի ապօրինի գործողություն:
Երկրորդ տաղավարում էլ միայն մեկնաբանն է աշխատում և այստեղ էլ սոցիալական հեռավորություն պահելու խնդիր չկա: Կրկնում եմ՝ պարետը պետք է հասկանա, որ տաղավարը գրասենյակային տարածք չէ և եթե այդ տաղավարից մենք արտադրանք ենք տալիս, նշանակում է այն արտադրական է:
Ես հրաժարվել եմ ստորագրել և ընդունել վարչական վարույթ բացելու ծանուցագիրը: Եթե հարցեր կլինեն, կվիճարկենք դատարաններում, իսկ եթե այստեղ հանդիպենք նրանց սրտի կտոր «արմենդանիելյանատիպ» դատավորների, կգնանք դուրս՝ ԵԴ»:

Я отказался подписать и принять уведомление о  возбуждении административного производства – директор телекомпании «Пятый канал»
03/07/2020 20:19
Я отказался подписать и принять уведомление о возбуждении административного производства – директор телекомпании «Пятый канал»
Директор телекомпании «Пятый канал» Арутюн Арутюнян опубликовал на своей странице в Facebook новый пост о посещении полиции.
«Полицейские пришли в гости к телекомпании «Пятый канал». С честью приняли, слегка поспорили, поскольку, к сожалению, они (нет, не они, а комендант) не понимают разницу между офисным помещением и студией. Я обстоятельно объяснил им, что там, где мы сидим – офисное помещение, а студия – это там, где проходят съемки, производственное помещение. Не знаю, найдут ли они в себе волю объяснить эту простую истину коменданту, но по моему требованию измерили и констатировали, что здесь социальная дистанция между гостем и ведущим составляет 2 метра 80 сантиметров. То есть, здесь также обеспечена социальная дистанция, и посчитал требование о возбуждении административного производства незаконным действием.
Во второй студии работал только комментатор, и здесь также отсутствовала проблема соблюдения социальной дистанции. Повторяю, комендант должен понять, что студия не является офисным помещением, в студии мы производим телепродукт, что значит – это производственное помещение.
Я отказался подписать и принять уведомление о  возбуждении административного производства. Если будут вопросы, оспорим в суде, а если встретим здесь любимых ими «арменданиеляноподобных» судей, то обратимся в Европейский суд по правам человека», - написал Арутюн Арутюнян.