Գագիկ Ծառուկյանի դեմ որևէ ցուցմունք չկա․ Դիլբանդյան
Գագիկ Ծառուկյանի դեմ որևէ ցուցմունք չկա, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԲՀԿ ղեկավարի պաշտպան Սամվել Դիլբանդյանը։
«Ցուցմունքներ կան, իհարկե, բայց եթե բովանդակությունը ներկայացնենք, ապա Գագիկ Ծառուկյանի դեմ որևէ ցուցմունք չկա, որտեղ որևէ տող, մի նախադասություն լինի, որ որևէ մեկն ասի՝ Գագիկ Ծառուկյանի հետ խոսել է, Ծառուկյանը հրահանգել է, որ պետք է կաշառք բաժանվի։ Նման փաստական տվյալ քրեական գործում ընդհանրապես բացառվում է։
Գագիկ Ծառուկյանը Վազգեն Պողոսյանին ասել է, որ ընտրական ծախսերի համար կարող է դիմել շտաբ։ Բաց «ընտրական ծախսերը» նորմալ հասկացություն է, եթե ընտրություններին պիտի մասնակցես, պիտի փող ունենաս, ֆինանսական հիմնադրամ, որը ծախսվում է քարոզարշավի համար», - ասաց նա։
Հիշեցնենք, որ վերաքննիչ դատարանը ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի կալանավորման բողոքի քննության հարցով հեռացել է խորհրդակցական սենյակ, որոշումը կհրապարակվի վաղը։

Против Гагика Царукяна нет никакого показания – Самвел Дилбандян
Против лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна нет никакого показания, заявил сегодня в беседе с журналистами адвокат Гагика Царукяна – Самвел Дилбандян.
«Показания, конечно, есть, но если представить их содержание, то нет какого-то показания против Гагика Царукяна, где кто-то говорит хоть в одном предложении или строчке, что разговаривал с Гагиком Царукяном, Царукян поручил раздавать взятки избирателям. Такие фактические данные вообще отсутствуют в уголовном деле.
Гагик Царукян сказал Вазгену Петросяну, что может обратиться для избирательных расходов в штаб. Но «избирательные расходы» нормальное понятие, если участвуешь в выборах, то должен иметь денежные средства, финансовые фонд, который тратится для перевыборной кампании», - сказал он.
Напомним, в Апелляционном уголовном суде Армении под председательством судьи Мхитара Папояна завершилось рассмотрение жалоб, представленных защитой и генпрокуратурой по делу председателя оппозиционной партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна. Суд удалился в совещательную комнату для вынесения решения, которое будет оглашено завтра.