Նարեկ Մալյանն ազատ արձակվեց
Այսօրվա ընթացքում երկրորդ անգամ ինձ բերման ենթարկելը շատ անհասկանալի էր, ոստիկանության Մասիսի բաժանմունքից դուրս գալուց հետո լրագրողներին ասաց «ՎԵՏՕ» շարժման ղեկավար Նարեկ Մալյանը։
«Ոստիկաններն ինձ կանգնացրին, ասացի, որ քշում եմ Երևան։ Ասացին, որ օրինական պահանջ են ներկայացնում, որպեսզի ես գնամ, ասացի՝ գնում եմ։ Ու իրենք էլ խճճվեցին այդ պատմության մեջ։ Նորից բերման ենթարկելու պատճառ չկար, ուղղակի խնդիր էր դրված մեր երթը կասեցնել դեպի Ազգային ժողով, որտեղ քննարկվում էր արտակարգ դրության երկարացման հարցը», - ասաց Մալյանը։
Նա նշեց, թե իշխանությունը բացարձակ հանրային աջակցություն չունի, և նույնիսկ մեկ մարդը, ով միայն ակցիա է իրականացնում, իշխանությունների համար վտանգ է ներկայացնում, և նրանք զորք են կուտակում այդ մեկ մարդու շուրջ։

Нарек Малян отпущен на свободу
Мое задержание во второй раз за сегодняшний день довольно непонятно, заявил сегодня журналистам руководитель общественно-политического движения «ВЕТО» Нарек Малян после выхода из отделения полиции.
«Полицейские меня остановили, и я сказал им, что направляюсь в Ереван. Они предъявили законное требование, чтобы я уехал, я ответил, что уже еду. И они сами запутались в этой истории. Не было причин для задержания во второй раз, просто была поставлена задача препятствовать нашему автопробегу к Национальному Собранию, где обсуждался вопрос о продлении режима чрезвычайного положения», - сказал Нарек Малян.
Он отметил, что власти абсолютно не пользуются общественной поддержкой и даже один человек, проводящий одиночную акцию, представляет опасность для властей, посему концентрируют вокруг этого одного человека войска полиции.
Напомним, в течение сегодняшнего дня полицейские дважды силой задержали Нарека Маляна, один раз на территории монастырского комплекса Хор Вирап, второй раз на трассе Арташат – Ереван.