Ադրբեջանի իշխանությունները երկու ոտքով խրվում են իրենց «փայփայած» հայատյացության ճահճում․ Արտակ Բեգլարյան
15/07/2020 16:23
Ադրբեջանում տեղի ունեցած՝ պատերազմի կոչերով ու հայատյաց կարգախոսներով հանրահավաքները ևս մեկ անգամ ցույց տվեցին այդ երկրում հայատյացության խորքայնությունն ու մեծ ծավալները, ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է Արցախի Հանրապետության ՄԻՊ Արտակ Բեգլարյանը:
«Սակայն գլխավոր ինտրիգն այն էր, որ Ադրբեջանի իշխանությունները երկու ոտքով խրվում են իրենց «փայփայած» հայատյացության ճահճում, և կուտակված ատելությունն ու կիրառվող «ղարաբաղյան» խաղաքարտը գնալով ավելի ու ավելի են դուրս գալիս առաջնահերթորեն հենց իրենց դեմ:
Հ.Գ. Հետաքրքիր է բազմամարդ հանրահավաքներից օրեր անց վերլուծել այնտեղ կորոնավիրուսի տարածման տեմպերն ու ծավալները և դրանց ազդեցությունը առաջնագծի ու տնտեսության վրա... Չեմ զարմանա, որ պետական քարոզչամեքենան մեղադրի հայերին կորոնավիրուսի տարածման համար», - գրել է նա։

Власти Азербайджана глубоко погрязли в «взлелеянном» ими болоте армяноненавистничества – Артак Бегларян
15/07/2020 20:44
Прошедшие в Азербайджане митинги с призывами к войне и антиармянскими лозунгами в очередной раз продемонстрировали глубину и масштабы армяноненавистничества в  этой стране, написал на своей странице в Facebook Защитник прав человек Республики Арцах Артак Бегларян.
«Однако главная интрига в том, что власти Азербайджана двумя ногами погрязли в "взлелеянном" ими болоте армяноненавистничества и накопившаяся ненависть и разыгранная "карабахская" карта все больше и больше оборачиваются против них.
P. S.  После многолюдных митингов интересно проанализировать темпы распространения коронавируса там и их влияние на передовую и экономику… Не удивлюсь, если государственная пропагандистская машина обвинит в распространении коронавируса армян», - написал Артак Бегларян.