Էլի կան տարածքներ, որտեղ ադրբեջանական ԶՈւ զինծառայողների դիակներ են. Արծրուն Հովհաննիսյան
Կեսօրից հետո ադրբեջանական զինված ուժերը Բերդի տարածաշրջանում կիրառել են մարտական հարվածային անօդաչու թռչող սարքեր, հարվածներից մեկով վիրավորում է ստացել քաղքացիական բնակիչ, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյնաը։
«Հետո օգնության են հասել ԱԻՆ աշխատակիցները, մյուս հարվածը հասել է ԱԻՆ մեքենային, բարեբախտաբար, աշխատակիցները չեն տուժել», - ասաց նա։
Հովհաննիսյանի խոսքով՝ օրվա ընթացքում ՀՀ ԶՈՒ-ն թույլ է տվել ադրբեջանական կողմին նախօրեին գիշերից մնացած իրենց զինծառայողների դիերը դուրս հանել տարածքից։
«Սա միակ տարածքը չէ, այդպիսի տարածքներ էլի կան, որտեղ կան ադրբեջանական ԶՈՒ զինծառայողների դիակներ», - ասաց Հովհաննիսյանը։
Նա նշեց, որ ադրբեջանական գյուղերում որևէ տուն չի թիրախավորվում ՀՀ զինված ուժերի կողմից։
Հովհաննիսյանն ընդգծեց նաև, որ ՀՀ ԶՈւ  կողմից որևէ պաշտոնական հայտարարություն չի եղել քաղաքացիական, ռազմավարական կամ ոչ ռազմավարական օբյեկտի հարվածելու մասին։

Bodies of soldiers of Azerbaijani armed forces are in other territories as well: Artsrun Hovhannisian
After today’s afternoon the Azerbaijani armed forces used combat unmanned aerial vehicles in the Berd region, injuring a civilian, representative of the Ministry of Defense of Armenia Artsrun Hovhannisian told the reporters today.
“The Emergency Situations Ministry’s car reached the site to help the injured and was hit by the Azerbaijani UAV. Luckily no one suffered,” he said.
Hovhannisian said during the day the Armenian Armed Forces gave permission to the Azerbaijani side to evacuate the bodies of their servicemen killed during the night.
“This is not the only territory, there are another such territories where Azerbaijani side has killed servicemen,” Hovhannisian said.
He said the Armenian Armed Forces do not target any house in the Azerbaijani villages.
Hovhannisyan also stressed official Armenia has not made any statement about hitting any civilian or strategic and non-strategic object of Azerbaijan.