ԱԺ պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանը հարցաքննվել է
Ազգային ժողովի պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանը հարուցված քրեական գործի շրջանակում հարցաքննվել է, այս մասին Aysor.am-ին հայտնեցին Գլխավոր դատախազության հանրային կապերի բաժնից։
«Սերգեյ Բագրատյանը վկայի կարգավիճակով հարցաքննվել է քրեական գործով», - նշեցին Դատախազությունից։
Թե ինչ գործի շրջանակներում է հարցաքննվել Բագրատյանը, Գլխավոր դատախզությունից փոխանցեցին, որ հավելյալ տեղեկատվություն չեն տրամադրում՝ նախաքննության տվյալների գաղտնիության սկզբունքից ելնելով։
Հիշեցնենք՝ Սերգեյ Բագրատյանը երեկ ԱԺ նախագահին ուղղված իր գրությամբ տեղեկացրել է, որ, ղեկավարվելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 3-րդ հոդվածի 9-րդ մասով, դուրս է գալիս «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունից:

Допрошен депутат парламента Сергей Багратян
Депутат Национального Собрания Сергей Багратян допрошен в рамках возбужденного уголовного дела, сообщили Aysor.am в пресс-службе генеральной прокуратуры Армении.
«Багратян допрошен в статусе свидетеля по уголовному делу», - отметили в прокуратуре.
Однако в генпрокуратуре не сообщили, по какому конкретно делу был допрошен Сергей Багратян, отметив лишь, что дополнительная информация не предоставляется, исходя из тайны следствия.
Напомним, накануне Сергей Багратян в адресованном спикеру парламента письме проинформировал, что он, руководствуясь частью 9 статьи 3 конституционного закона «Регламент Национального Собрания», выходит из фракции «Процветающая Армения».