Դատական հայցերն ինձ չեն կանգնեցնի. Մանե Գևորգյան
Դատական հայցերն ինձ չեն կանգնեցնի, և իմ քաղաքական հայտարարությունների հանդեպ իմ վերաբերմունքը չի փոխվել. այն շարունակում է մնալ նույնը, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանը:
Հարցին՝ կարելի՞ է ենթադրել, որ այս կամ այն անձի վերաբերյալ այսուհետ ևս իր կողմից քաղաքական գնահատականներ են հնչելու, մեր զրուցակիցը դրական պատասխան հնչեցրեց:
Մանե Գևորգյանը միաժամանակ նշեց, որ առայժմ չգիտի՝ կներկայանա արդյոք հուլիսի 31-ին իր դեմ դատական հայցի քննությանը:
«Կարող է ներկայանամ դատարան, կարող է՝ և ոչ: Չեմ կարող ասել այս պահին», - նշեց վարչապետի խոսակը:
Հիշեցնենք, որ այս դեպքում հայցվորը ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանն է՝ որդիների՝ Արտյոմ և Գուրգեն Խաչատրյանների հետ։ Հայցով Մանե Գևորգյանից պահանջվում է հերքել զրպարտություն համարվող տեղեկություններ։

Судебные иски меня не остановят – Мане Геворкян
Судебные иски меня не остановят, я не изменила отношения к своим политическим заявлениям, оно продолжает оставаться прежним, заявила в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь премьер-министра Армении Мане Геворкян.
На вопрос, можно ли предположить, что она и впредь будет озвучивать политические оценки о том или ином деятеле, Мане Геворкян дала положительный ответ.
Она отметила также, что пока не знает, будет ли присутствовать 31 июля на судебном слушании по рассмотрению поданного против нее иска.
«Может, буду присутствовать на заседании, может, нет. Сейчас не могу сказать», - отметила пресс-секретарь премьер-министра.
Напомним, истцами по делу являются сыновья бывшего председателя Комитета государственных доходов Гагика Хачатряна – Артем и Гурген. В исковом заявлении они требуют, чтобы Мане Геворкян опровергла заведомо ложные сведения, содержащие факт клеветы.