Եթե Արթուրի կողմից հնչեցրած հայհոյանքը քրեորեն պատժելի արարք է, ուրեմն նույն՝ խուլիգանության մեղադրանք պետք է առաջադրվի նաև Ալենь-ին. Բագրատ Եսայան
29/07/2020 11:25
ՀՅԴ անդամ Բագրատ Եսայանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է.
«Քայլածների իշխանության համար ամեն ինչ ընտրովի է։
Եթե հիշում եք, սրանց՝ իշխանության գալուց հետո ամեն օր հաղորդագրություններ էին տարածվում, որ մարդկանց նկատմամբ քրեական գործեր են հարուցվում ինչ որ մի տեղ աշխատանքի ձևակերպվելու, բայց գործի չգնալու համար։ Արմեն Աշոտյանը, իր ընկերոջ ու վարորդի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու համար նույնիսկ վճարեց պատճառված վնասը։
Մինչդեռ պարզվում է, որ ՍԴ ձրիակեր մի անդամին, իրենց քայլի ներկայացուցիչ Վահե Գրիգորյանին մենք պետք է նույնիսկ շնորհակալություն հայտնենք, որ մի տարի շարունակ աշխատանքի չգնալով նա «բարեհաճել»է ստանալ մոտ 12 միլիոն դրամ աշխատավարձ ու պարգևավճար ու ավելի քան 1 տոննա վառելանյութ։
Բոլորիս աչքի առաջ են նաև «հեղափոխական» իշխանավորների՝ առանց դիմակի քեֆերը, «փառթիներն» ու ռաֆթինգները, ու նույն՝ դիմակ չկրելու համար սովորական քաղաքացիների՝ ձեռնաշղթաներով բերման ենթարկելու բազմաթիվ փաստերը։
Երեկ էլ հայտնի դարձավ «ընտրողական արդարադատության» հերթական աղաղակող փաստի մասին։ Քայլածների հանձնարարությամբ քրեական գործ է հարուցվել «Ադեկվատ» միաբանության անդամներից Արթուր Դանիելյանի նկատմամբ՝ հայտնի միջադեպի ժամանակ Ալենь Սիմոնյանին հայհոյելու համար։ Ընդ որում, վերջինիս նկատմամբ հնչել են նույն բառերը, ինչ դեպքի նախորդ օրը ԱԺ-ում հնչել էին Էդմոն Մարուքյանի կողմից և ի պատասխան նրան՝ վերոհիշյալ Ալենь-ի շուրթերից, միմյյանց հասցեին։
Եթե Արթուրի կողմից հնչեցրած հայհոյանքը քրեորեն պատժելի արարք է, ուրեմն նույն՝ խուլիգանության մեղադրանք պետք է առաջադրվի նաև Ալենь-ին ու Էդմոն Մարուքյանին։ Ավելին՝ դրան հաջորդել է հարված ԱԺ փոխնախագահի կողմից, որի արդյունքում ծանր մարմնական վնասվածք (քթի կոտրվածք) է ստացել Արթուր Դանիելյանը։ Բայց մեր, քայլածների կողմից արդեն վաղուց իրենց հատկացված խեղկատակի ու հայտնի գործիքի դերի հետ հաշտված «իրավապահները» գործ են հարուցում Արթուր Դանիելյանի դեմ։
Քաղաքական հայացքների համար քրեական հետապնդումն ու ընտրողական արդարադատությունը հո պոզով-պոչով չե՞ն լինում։
Էսքանից հետո գոնե մի արտասանեք օրենքի առաջ բոլորի հավասարություն, իրավունքի գերակայություն բառակապակցությունները։ Դուք ուղղակի պատահաբար իշխանության հասած, ու երկիրը դեպի բռնապետություն տանող կիսագրագետների մի խմբակ եք։ Բայց վստահեցնում եմ՝ հայ ժողովուրդը արդեն հասկացել է ձեր էությունը ու շատ շուտով, ձեզ հասկանալի ձևով կասի՝ NO PASARAN ու ձեզ կճանապարհի հայտնի ուղղությամբ»:

Баграт Есаян: Если озвученное Артуром оскорбление уголовно наказуемый поступок, значит, такое же обвинение в хулиганстве должно быть предъявлено АленЮ
Член АРФ «Дашнакцутюн» Баграт Есаян опубликовал пост на своей странице в Facebook.
«Для шагавших властей Армении все выборочно.
Если помните, после прихода этих к власти каждый день распространялись сообщения о том, что в отношении людей возбуждаются уголовные дела за то, что они оформлены где-то, но не ходят на работу. Армену Ашотяну пришлось даже возместить причиненный ущерб для прекращения уголовного преследования против его друга и водителя.
Между тем, выясняется, что какому-то дармоеду члену Конституционного суда, представителю их шага Ваге Григоряну даже нужно выразить благодарность за то, что он постоянно в течение года, не ходя на работу, "соизволил" получить зарплату и премии около 12 млн. драмов и больше 1 тонны горючего.
На наших глазах "революционные" власти устраивали также пирушки, вечеринки и рафтинги без масок, однако за то же неношение масок обычные граждане подвергались приводу в наручниках.
Вчера мы узнали еще об очередном вопиющем факте "селективного правосудия". По поручению шагавших возбуждено уголовное дело против члена движения "Адеквад" Артура Даниеляна, за оскорбление во время известного инцидента АленЬ Симоняна. Причем в адрес последнего прозвучали те же слова, которые за день до инцидента были озвучены в парламенте Эдмоном Марукяном и из уст того же АленЯ – в ответ ему.
Если озвученное Артуром Даниеляном ругательство уголовно наказуемый поступок, значит, такое же обвинение в хулиганстве должно быть предъявлено АленЮ и Эдмону Марукяну. Более того, за этим последовал удар вице-спикера парламента, в результате которого здоровью Артура Даниеляна был причинен тяжелый вред (перелом носа). Но наши "правоохранители", которые уже давно примирились с предоставленной им шагающими ролью клоуна и известного инструмента, возбудили дело против Артура Даниеляна.
А каким еще бывает избирательное правосудие и уголовное преследование за политические взгляды?
После всего этого хоть не произносите словосочетания о равенстве всех перед законом, о верховенстве закона. Вы просто случайно дорвавшаяся до власти и ведущая страну к автократии кучка полуграмотных. Но заверяю вас, армянский народ уже понял вашу сущность и вскоре в понятной вам форме скажет NO PASARAN и отправит вас в известном направлении», - написал Баграт Есаян.