Թուրք-ադրբեջանական զորավարժություններն ուղեկցվում են կեղծ և ակնհայտորեն չափազանցված տեղեկատվությամբ. Տիգրան Աբրահամյան
03/08/2020 10:48
Թուրք-ադրբեջանական զորավարժությունների անցկացման կարևոր բաղադրիչներից է քարոզչական գործոնը, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը։
«Դա է պատճառը, որ զորավարժություններն ուղեկցվում են  ընդգծված քարոզչական արշավներով, կեղծ և ակնհայտորեն չափազանցված տեղեկատվությամբ, գեղեցիկ փաթեթավորված, ուռճացված ֆոտո-տեսանյութերով։
Այդուհանդերձ այս ամենը որևէ ձևով չի նվազեցնում զորավարժության ռազմական սպառնալիքները»,-նշել է Աբրահամյանը։

Турецко-азербайджанские учения сопровождаются ложной и явно преувеличенной информацией – Тигран Абрамян
03/08/2020 11:40
Пропагандистский фактор – один из важнейших элементов проходящих турецко-азербайджанских военных учений, написал на своей странице в Facebook бывший советник президента Арцаха, руководитель аналитического центра «Энакет» Тигран Абрамян.
«В этом причина того, что военные учения сопровождаются усиленными пропагандистскими кампаниями, ложной и явно преувеличенной информацией,  фото-видеорядом в красивой упаковке.