ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը մտադիր է աշնանն անցկացնել Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարների հանդիպում
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները մտադիր են աշնանը կազմակերպել Ադրբեջանի և Հայաստանի ԱԳՆ ղեկավարների հանդիպում՝ Ղարաբաղյան կարգավորման վերաբերյալ: Այս մասին ասել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը՝ ТАСС-ին տված հարցազրույցում:
«Համանախագահները ցանկանում են այս աշնանը հանդիպում կազմակերպել Ադրբեջանի և Հայաստանի արտգործնախարարների միջև: Այնուամենայնիվ, Հայաստանի գործողությունները փաստացի միջնորդների ջանքերը հավասարեցնում են զրոյի», - ասել է նա:
Նրա խոսքով՝ «Հայաստանի ղեկավարությունը թուլացնում է բանակցությունները վերսկսելու հնարավորությունները»:

Минская группа ОБСЕ намерена осенью провести встречу глав МИД Армении и Азербайджана
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ намерены осенью организовать встречу между главами МИД Азербайджана и Армении по карабахскому урегулированию. Об этом в интервью ТАСС заявил министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов.
«Сопредседатели хотят организовать осенью этого года встречу между министрами иностранных дел Азербайджана и Армении. Однако действия Армении фактически сводят усилия посредников на нет», - сказал он.
По его словам, «руководство Армении подрывает шансы для возобновления переговоров».
«В таких условиях говорить о датах встречи министров иностранных дел было бы преждевременным», - отметил он.