Վիսկոնսինում ոստիկաններն արցունքաբեր գազ են կիրառել ցուցարարների դեմ
Վիսկոնսին նահանգի Քենոշ քաղաքում ոստիկաններն արցունքաբեր գազ են կիրառել ցուցարարների դեմ, որոնք փողոց էին դուրս եկել իրավապահների կողմից  աֆրոամերիկացի Ջեյքոբ Բլեյքի վիրավորումից հետո: Այս մասին հայտնել է CNN հեռուստաալիքը:
Ավելի վաղ Վիսկոնսինի նահանգապետ Թոնի Էվերսը մտցրել էր արտակարգ դրություն նահանգում և հայտարարել Ազգային գվարդիայի լրացուցիչ ուժերի տեղակայման մասին՝ երկու օր տևող անկարգություններից հետո:
Երեքշաբթի երեկոյան՝ օգոստոսի 25-ին, ցուցարարները հավաքվել էին Քենոշայի դատարանի շենքի մոտակայքում, իրավապահները հորդորել են մարդկանց տուն գնալ և հայտարարել տեղի ունեցողը «ապօրինի հավաք»: Երբ ցուցարարները փորձել են  քանդել ցանկապատը, ոստիկանությունն արցունքաբեր գազ է կիրառել:
Անցյալ կիրակի՝ օգոստոսի 23-ին, ոստիկանության Քենոշայի  բնակիչ, 29-ամյա աֆրոամերիկացի Ջեյքոբ Բլեյքը տուժել է ոստիկանների գործողություններից: Տղամարդը փորձել է առանձնացնել երկու վիճաբանող կանանց, բայց նա վիրավորվել է իրավապահների կրակոցների հետևանքով: Բլեյքը հոսպիտալացվել է, նրա վիճակը գնահատվում է ծանր:

Полиция применила слезоточивый газ против протестующих в Висконсине
Полиция применила слезоточивый газ в отношении протестующих в городе Кенош (штат Висконсин) после ранения полицейскими афроамериканца Джейкоба Блейка. Об этом сообщил телеканал CNN.
Ранее губернатор Висконсина Тони Эверс ввел в штате режим чрезвычайной ситуации и объявил о задействовании дополнительных сил национальной гвардии после двух дней беспорядков.
Во вторник вечером, 25 августа, демонстранты собрались у здания суда Кеноша, правоохранители призвали людей уйти домой и объявили происходящее «незаконным собранием». Когда протестующие попытались снести ограждение у здания окружного суда, полиция применила слезоточивый газ.
В минувшие воскресенье, 23 августа, 29-летний житель американского Кеноша Джейкоб Блейк пострадал от рук полицейских. Мужчина пытался разнять двух поссорившихся женщин, однако он получил ранения в результате выстрелов правоохранителей. Блейка госпитализировали, ее состояние оценивалось как тяжелое.