Կորոնավիրուսը բուժելու համար ամենացածրագույնը 250-300 հազար դրամ է պետք, բայց եթե մարդը չի աշխատում, ինչպե՞ս անի. ԲՀԿ առաջնորդ (Տեսանյութ)
31/08/2020 12:59
Կորոնավիրուսով հիվանդ, մեկուսացված մարդուն դեղորայք չեն տալիս, բժիշկ չեն տալիս, ԲՀԿ ակտիվի հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը:
«Բոլորս էլ գիտենք՝ կորոնավիրուսը բուժելու համար ամենացածրագույնը 250-300 հազար դրամ է պետք, բայց եթե մարդը չի աշխատում, հինգ ամիս արտակարգ վիճակ է, ինչպե՞ս անի: Իշխանությունը մի ամիս 68 հազար դրամ է տվել, բայց 68 հազարով մարդը մի ամիս կգոյատևի՝ առանց կոմունալների: Պետք է հիմնական որոշում լինի, որ դեղորայքը կորորնավիրուսով հիվանդներին տրամադրվի անվճար», - ասաց ԲՀԿ ղեկավարը:

Для лечения коронавирусной инфекции нужно как минимум 250-300 тысяч драмов, но что может сделать безработный человек – лидер «Процветающей Армении»
31/08/2020 13:33
Больному коронавирусом и изолированному человеку не предоставляют лекарств, врача, заявил сегодня в ходе встречи с активом партии «Процветающая Армения» председатель политической силы Гагик Царукян.
«Мы все знаем, что для лечения коронавирусной инфекции нужно как минимум 250-300 тысяч драмов, но если человек не работает, чрезвычайное положение длится уже пять месяцев, что он может сделать? Власти предоставили один месяц 68 тысяч драмов. Но разве человек может прожить месяц на 68 тысяч драмов, не считая коммунальных выплат? Должно быть комплексное решение, чтобы больным коронавирусом бесплатно предоставлялись лекарства», - сказал Гагик Царукян.