Ռուսաստանը վերսկսում է օդային հաղորդակցությունը ևս երեք պետության հետ
Ռուսաստանը վերսկսում է թռիչքները դեպի Եգիպտոս, Արաբական Միացյալ Էմիրություններ և Մալդիվներ, հայտնում է նախարարների կաբինետը:
«Վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը հրամանագիր է ստորագրել հետևյալ երկրների հետ փոխադարձ հիմքերով միջազգային թռիչքները վերսկսելու մասին. Եգիպտոս (Կահիրե), շաբաթական 3 թռիչք; Արաբական Միացյալ Էմիրություններ (Դուբայ), շաբաթական 2 թռիչք; Մալդիվների Հանրապետություն (Վելանայի օդանավակայան), շաբաթական 2 թռիչք», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է, որ այդ լուծումն առաջարկել են օպերատիվ շտաբից:
Բացի այդ, որոշվել է Շվեյցարիայի հետ օդային հաղորդակցության հաճախականությունը հասցնել շաբաթական 4 թռիչքի:

Россия возобновляет авиасообщение еще с тремя государствами
Россия возобновляет перелеты в Египет, Объединенные Арабские Эмираты и на Мальдивы, заявили в кабинете министров.
"Председатель правительства Михаил Мишустин подписал распоряжение о возобновлении на взаимной основе международного авиасообщения со следующими странами: Египет (Каир), 3 рейса в неделю; Объединенные Арабские Эмираты (Дубай), 2 рейса в неделю; республика Мальдивы (аэропорт Велана), 2 рейса в неделю", — говорится в сообщении.
Отмечается, что решение было предложено оперативным штабом.
Кроме того, принято решение об увеличении частоты воздушного сообщения со Швейцарией до 4 рейсов в неделю.