Արարատ Միրզոյանը կարգադրություն է ստորագրել ԱԺ աշխատակիցներին 30 տոկոսով պարգևատրելու մասին
Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը պարգևատրումների մասին հերթական կարդադրությունն է ստորագրել, որը տեղադրված է ԱԺ կայքում։
«Ղեկավարվելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 5-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 12-րդ և 22-րդ կետերով` կարգադրում եմ.
1. Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայողներին եւ աշխատակազմի մի շարք աշխատողներին խրախուսել միանվագ դրամական պարգևատրմամբ ամսական պաշտոնային դրույքի 30%-ի չափով` համաձայն հավելվածի:
2.Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Տ. Գալստյանին` Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով ապահովել համապատասխան վճարումների կատարումը», - նշված է ԱԺ նախագահի կարգադրության մեջ։

Арарат Мирзоян подписал распоряжение о премировании сотрудников аппарата парламента
Председатель Национального Собрания Арарат Мирзоян подписал очередное распоряжение о премировании, которое опубликовано на сайте парламента Армении.
«Руководствуясь пунктами 12 и 22 части 2 статьи 5 конституционного закона «Регламент Национального собрания», распоряжаюсь:
1. Поощрить государственных служащих аппарата Национального Собрания и ряд сотрудников аппарата единовременной премией в размере 30% месячной ставки, согласно приложению.
2. Руководителю Аппарата, генеральному секретарю Т.Галстяну обеспечить выполнение соответствующих выплат в установленном законом порядке», - отмечается в распоряжении председателя парламента.