Թալիբները ոչնչացրել են աֆղանացի 16  զինվորականի և ոստիկանի
Աֆղանստանի արևելքում թալիբների հարձակման ժամանակ մի քանի քաղաքացի է վիրավորվել, տեղական աղբյուրը РИА Новости-ին հայտնել է, որ միջադեպի հետևանքով զոհվել է աֆղանացի առնվազն 16  զինվոր և ոստիկան:
Գործակալությանը տված հարցազրույցում նա բացատրել է, որ «Թալիբան» շարժման գրոհայինները հարձակվել են Աֆղանստանի անվտանգության դիրքերի վրա՝ Նանգարհար նահանգի Հոգյանի շրջանում:
Քաթարի արտաքին գործերի նախարարությունն ավելի վաղ հայտնել էր, որ Դոհայում միջաֆղանական բանակցությունները նախատեսված են սեպտեմբերի 12-ին: «Թալիբան» շարժման ղեկավար Աբդուլ Գանի Բարադարն ու արմատական   շարժման պատվիրակության ներկայացուցիչներն արդեն ժամանել են Քաթարի մայրաքաղաք: Թալիբանի խոսնակ Զաբիուլլահ Մոջահիդն ընդգծել է, որ պատվիրակության կազմում ընդգրկվել է ավելի քան 20 մարդ՝ մասնակցելու Աֆղանստանի կառավարության հետ բանակցություններին:

Талибы уничтожили 16 афганских солдат и полицейских
При атаке талибов на востоке Афганистана несколько граждан получили ранения, местный источник рассказал РИА Новости, что жертвами инцидента стали не менее 16 афганских солдат и сотрудников полиции.
В беседе с агентством он пояснил, что боевики "Талибана" напали на позиции афганских служб безопасности в районе Хогьяни в провинции Нангархар.
МИД Катара до этого рассказал, что межафганские переговоры в Дохе намечены на12 сентября. Член руководства "Талибана" Абдул Гани Барадар и представители делегации радикального движения уже прибыли в катарскую столицу. Официальный представитель талибов Забиулла Муджахид подчеркнул, что в делегацию для участия в переговорах с правительством Афганистана включили свыше 20 человек.