«Ժողովուրդ». Գևորգ Գորգիսյանն է զբաղվում Արայիկ Հարությունյանի դեմ բողոքի ակցիա նախապատրաստելու հարցով
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանի դեմ բողոքի ակցիան նախապատրաստելու հարցով հիմնականում զբաղվում է ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Գորգիսյանը:
Սեպտեմբերի 16-ին խորհրդարանում քննարկվելու է «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության՝ Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն ուղղված հարցապնդման պատասխանը, և հենց այդ քննարկման ժամանակ ընդդիմադիր խմբակցությունը անվստահություն է հայտնելու Արայիկ Հարությունյանին և որպես հիմք ներկայացնելու է հենց դեռ հուլիսի 3-ին ԱԺ կայքում հրապարակված հարցադրման պատասխանը:
Եվ, ահա, դրան զուգահեռ էլ պետք է ԼՀԿ-ի համակիրներն ու կուսակիցները բողոքի ակցիա անեն ԱԺ դիմաց՝ պահանջելով նախարարի հրաժարականը: Հենց այդ հարցերով էլ զբաղված է Գևորգ Գորգիսյանը՝ ձգտելով այնպես անել, որ այդ օրը մարդաշատ լինի: Եվ ուշագրավ է, որ այդ օրը խորհրդարանում տեղի են ունենալու ավանդական ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանը, և նախարար Հարությունյանը ևս խորհրդարան է գալու:
Նշենք, որ դեռ ամիսներ առաջ ընդդիմադիր խմբակցությունը հարցապնդում էր ուղարկել կառավարություն և բարձրացրել այնպիսի հարցեր, որոնք այս տարիների ընթացքում՝ Հարությունյանի նախարար նշանակվելուց հետո, լուծում չեն ստացել: Եվ չնայած նախարարությունը մանրամասն անդրադարձել է դրանց և փորձել համոզել, թե աշխատանք է տարվել, սակայն նրանք չեն համոզվել, և բանը հասել է անվստահություն հայտնելուն:

«Жоховурд»: Подготовкой акции протеста против Араика Арутюняна занимается Геворк Горгисян
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что вопросом подготовки акции протеста против министра образования, науки, культуры и спорта занимается в основном депутат фракции «Светлая Армения» Геворк Гооргисян.
16 сентября в парламенте будет обсуждаться ответ на отправленный правительству фракцией «Светлая Армения» запрос и именно во время этого обсуждения оппозиционная фракция выразит недоверие Араику Арутюняну и представит в качестве основания опубликованный на сайте парламента еще 3 июля ответ на запрос.
Параллельно с этим сторонники и члены партии «Светлая Армения» должны провести акцию протеста перед Национальным Собранием, требуя отставки министра. Геворк Горгисян занимается именно этими вопросами, стремясь к тому, чтобы акция была многолюдной. Примечательно, что в этот день в парламенте состоится традиционный правительственный час, на котором будет присутствовать также Араик Арутюнян.
Отметим, что фракция «Светлая Армения» еще несколько месяцев назад направила запрос правительству, указав те проблемы, которые за эти годы, после назначения Арутюняна, не были решены. И, несмотря на то, что министерство подробно обратилось к ним, пытаясь убедить в том, что проводилась работа, члены фракции не убедились и дело дошло до вотума недоверия.