ՍԴ ապագա կառուցվածքում իմ նման անձնավորությունը պետք է լինի, որ կարողանա հակակշռել երկու թևերը. Արթուր Վաղարշյան (Տեսանյութ)
14/09/2020 16:11
Ելույթը պետք է առարկայական լինի, ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց ՍԴ դատավորի թեկնածու Արթուր Վաղարշյանը՝ անդրադառնալով պատգամավոր Արման Բաբաջանյանի՝ դատական համակարգի վերաբերյալ քննադատություններին։
«Երեխա չեմ, բավական հասուն մարդ եմ։ Այս ստեղծված իրավիճակում, համոզված եմ, որ ՍԴ ապագա կառուցվածքում իմ նման անձնավորությունը պետք է լինի, որ կարողանա հակակշռել երկու թևերը։ Եթե չունենայի այդ համոզմունքը, որ կարող եմ դա անել, այստեղ չէի լինի» , - ասաց Արթուր Վաղարշյանը։
Նա նշեց, թե որևէ կուսակցության անդամ չէ։
«Թե չէ Ձեր ելույթից հետո մարզում նստած մեկը կմտածի՝ էս հակահեղափոխականին բերել էին, ուզում էին ընտրել, Արման Բաբաջանյանն էլ կանխեց», - ասաց Արթուր Վաղարշյանը։

В будущей структуре КС должен быть такой человек как я, чтобы суметь уравновесить два крыла – Артур Вагаршян
14/09/2020 18:05
Выступление должно быть предметным, заявил сегодня с трибуны парламента кандидат в судьи Конституционного суда Артур Вагаршян, касаясь озвученной депутатом Арманом Бабаджаняном критики в адрес судебной системы.
«Я не ребенок, а довольно зрелый человек. В создавшейся ситуации, уверен, что в будущей структуре Конституционного суда должен быть такой человек как я, чтобы суметь уравновесить два крыла. Если бы я не был убежден в том, что смогу сделать это, не стоял бы здесь», - сказал Артур Вагаршян.
Он отметил, что не является членом какой-либо партии.
«А то после вашего выступления, кто-то, кто сидит в области, может подумать, что привели этого контрреволюционера и хотели избрать, а Арман Бабаджанян предотвратил это», - сказал Артур Вагаршян.