Փաշինյանի գրառումը լրջագույն մտորումների տեղիք է տալիս, նոր Կառավարության ձևավորումը դարձել է պատմական հրամայական. Արթուր Վանեցյան
17/09/2020 18:00
Թվում էր, թե Փաշինյանի որևէ հայտարարություն կամ արարք այլևս չի կարող զարմացնել, հայտարարել է «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը:
«Թվում էր, թե տեսել ենք ամեն ինչ։ Բայց նրա այսօրվա գրառումն արձանագրում է պետական բարձրաստիճան պաշտոնյայի և մարդու անդառնալի անկումը։ Այն անընդունելի է բազմաթիվ հարթություններում», - նշել է նա:
Վանեցյանի խոսքով՝ կառավարության ղեկավարը իր վարքագծով պետականությունը փորձում է իջեցնել մի շեմի, որից հետո պետության լինել-չլինելու խնդիրն է։
«Մենք վստա՞հ ենք, որ արտաքին հարաբերություններում նույնպես չի իջնում այս մակարդակին: Վստա՞հ ենք, որ անվտանգության խնդիրներում նույնպես այս մակարդակն ու պատկերացումները չեն տիրում։ Ուրեմն՝ հակազդեցությունը պետք է լինի ոչ թե միջանձնային մակարդակում, այլ՝ համընդհանուր։ Նոր կառավարության ձևավորումը դարձել է պատմական հրամայական», - ասված է Վանեցյանի հայտարարության մեջ

Запись Никола Пашиняна дает повод для серьезных размышлений, формирование нового правительства стало историческим императивом – Артур Ванецян
17/09/2020 19:04
Казалось бы, что никакие заявления или действия Пашиняна уже не могут удивить, заявил председатель партии «Родина» Артур Ванецян.
«Казалось, что мы все видели. Но его сегодняшняя запись констатирует необратимую деградацию высокопоставленного государственного чиновника и человека. Она неприемлема в многочисленных плоскостях», - отметил он.
По словам Артура Ванецяна, руководитель правительства своим поведением пытается опустить государственность до такого порога, за которым встает вопрос существования - несуществования государства.
«Уверены ли мы в том, что Пашинян не опускается до такого уровня и в международных отношениях? Уверены ли мы в том, что такой же уровень и представления не превалируют также в вопросах безопасности?  Следовательно, противодействие должно быть не на межличностном уровне, а на всеобщем. Формирование нового правительства стало историческим императивом», - говорится в заявлении Артура Ванецяна.