Պուտին. Ռուսաստանի և Հայաստանի դաշնակցային կապերի զարգացումը նպաստում է Անդրկովկասում անվտանգության ամրապնդմանը
21/09/2020 11:33
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն Անկախության օրվա առթիվ շնորհավորական հեռագրեր է հղել իր հայ գործընկեր Արմեն Սարգսյանին և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:
Ինչպես հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը՝ Պուտինը նշել է, որ Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունները հիմնված են բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի լավ ավանդույթների վրա, իսկ դաշնակցային կապերի հետագա զարգացումը, բազմաբնույթ համագործակցությունը համապատասխանում է երկու երկրների ժողովուրդների երկարաժամկետ շահերին և նպաստում Անդրկովկասի տարածաշրջանում խաղաղության, կայունության և անվտանգության ամրապնդմանը:
«Մեր երկրների կառուցողական երկխոսությունը, տարբեր ոլորտներում երկկողմ համագործակցությունը, ինչպես նաև եվրասիական տարածքում ինտեգրացիոն գործընթացների շրջանակներում փոխգործակցությունը կշարունակեն ակտիվորեն զարգանալ», - հայտարարել է Պուտինը:

Путин: Развитие союзнических связей России и Армении способствует упрочнению безопасности в Закавказье
21/09/2020 11:16
Президент России Владимир Путин направил поздравительные телеграммы своему армянскому коллеге Армену Саркисяну и премьер-министру Николу Пашиняну по случаю Дня независимости.
Как сообщает пресс-служба Кремля, Путин отметил, что отношения между Россией и Арменией основываются на добрых традициях дружбы и взаимного уважения, и дальнейшее развитие союзнических связей, многопланового сотрудничества отвечает долгосрочным интересам народов двух стран и способствует упрочнению мира, стабильности и безопасности в Закавказском регионе.
«Конструктивный диалог между нашими странами, двустороннее сотрудничество на различных направлениях, а также взаимодействие в рамках интеграционных процессов на евразийском пространстве будут и далее активно развиваться», - заявил Путин.