Թրամփը մեկնաբանել է ԱՄՆ-ի առաջիկա ընտրությունները
Ամերիկայի առաջնորդ Դոնալդ Թրամփը ուղղակիորեն չի պատասխանել ԱՄՆ նախագահի ընտրություններից հետո իշխանության խաղաղ փոխանցման երաշխիքների հարցին:
«Տեսնենք, թե ինչ կլինի: Դուք գիտեք, որ ես խիստ դժգոհություն եմ հայտնել փոստով քվեարկության վերաբերյալ: Դա աղետ է», - մամուլի ասուլիսի ժամանակ նրա խոսքերը մեջբերել է CNBC-ն:
Թրամփին հարցրել են ընտրություններում իր պարտության դեպքում իշխանությունը խաղաղ փոխանցելու մասին: Նախագահը վստահություն է հայտնել իր հաղթանակին և ասել, որ տեղափոխություն չի լինի, «շարունակություն կլինի»:
Ավելի վաղ Թրամփը Դեմոկրատական  կուսակցությանը մեղադրել էր երկրի նախագահի ընտրություններին ընդառաջ կեղտոտ խաղի համար:

Трамп прокомментировал предстоящие выборы в США
Американский лидер Дональд Трамп не дал прямого ответа на вопрос о гарантиях мирной передачи власти после президентских выборов в США.
«Посмотрим, что произойдёт. Вы знаете, что я выражал сильное недовольство голосованием (по почте. - RT). Оно является катастрофой», - приводит CNBC его слова на пресс-конференции.
Трампу задали вопрос о мирной передаче власти в случае его поражения на выборах. Президент выразил уверенность в своей победе и заявил, что никакого трансфера не будет, «будет продолжение».
Ранее Трамп обвинил Демократическую партию в «грязной игре» в преддверии президентских выборов в стране.