Ցանկացած զարգացման պատրաստ ենք և մեր պայքարը բոլոր դեպքերում շարունակվելու է. Վահե Էնֆիաջյան (Տեսանյութ)
Լիահույս ենք, որ ի վերջո արդար դատավճիռ կկարդան և ամեն ինչ կգնա իր բնականոն ճանապարհով, Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի Կենտրոն նստավայրի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ փոխնախագահ, ԲՀԿ ներկայացուցիչ Վահե Էնֆիաջյանը։
«Գործում, ըստ էության, բացակայում են մեղադրական նյութերը, և սա սարքած, կարած գործ է, ինչպես ժողովուրդն է ասում», - ասաց Վահե Էնֆիաջյանը։
Նա նշեց, որ պատրաստ են ցանկացած զարգացման և իրենց պայքարը բոլոր դեպքերում շարունակելու է։
«Օրենքով սահմանված բոլոր միջոցները կիրառելու ենք մեր պայքարի ժամանակահատվածում», - ասաց Վահե Էնֆիաջյանը՝ ավելացնելով, որ անկախ տեղի ունեցող զարգացումներից՝ հոկտեմբերի 8-ի հանրահավաքը կայանալու է։

Вице-спикер парламента: Дело против главы оппозиционной партии Армении Царукяна – заказное (Видео)
В партии «Процветающая Армения» надеются на справедливое решение суда по делу главы партии Гагика Царукяна.
«В деле, по сути, отсутствуют обвинительные материалы. Это заказное дело», - сказал журналистам представитель партии «Процветающая Армения», вице-спикер парламента Армении Ваге Энфиаджян.
При этом он отметил, что готовы к любым развитиям, и борьба в любом случае будет продолжена.
«Будут применены все предусмотренные законом действия. Вне зависимости от всего, митинг 8 октября состоится», - заявил Энфиаджян.
Три оппозиционные партии Армении "Процветающая Армения", "Дашнакцутюн" и "Родина" назначили общегосударственный митинг на 8 октября.