Կան զոհեր ու վիրավորներ. հայ ժողովուրդը պատրաստ է արժանի հակահարված հասցնել թշնամուն. ՀՀ վարչապետ (Տեսանյութ)
Այս պահի դրությամբ կան զոհեր ու վիրավորներ, հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ ուղերձով դիմելով հայ ժողովրդին։
«Պաշտպանության բանակն այս պահին համառ մարտեր է մղում, Ալիևի բռնատիրական վարչակազմն անցել է պատերազմական գործողությունների», - ասաց ՀՀ վարչապետը։
Նա նշեց, թե հայ ժողովուրդը պատրաստ է արժանի հակահարված հասցնել թշնամուն։
«Գործադրելու ենք հնարավոր ու անհնար ամեն ջանք՝ մեր հայրենիքի սահմաններն անառիկ պահելու, մեր ազատությունն ու անկախությունը պաշտպանելու համար», - ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց՝ հակառակորդը կրում է զգալի կորուստներ։
«Թշնամին պետք է հասկանա, որ Արցախի թիկունքին կանգնած է համայն հայությունը, մենք միասնական ենք ինչպես միշտ, ահնհնարին է ծնկի բերել հայ ժողովրդին», - ասաց ՀՀ վարչապետը։

We have casualties and injured: Armenia’s PM addresses the nation
Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan in his address to the people of Armenia said that the Armenian side has suffered casualties and has injured as a result of undeclared war by Azerbaijan.
“The Defense Army is now waging battles after Aliyev’s dictatorial regime launched military actions,” the PM said.
He stressed that the Armenian people are ready to give worthy counterattack to the enemy.
“We will exert all possible and impossible efforts to keep the borders of our homeland untouched, to defend our freedom and independence,” he said.
Pashinyan stated that the enemy suffers noticeable losses.
“The enemy must understand that all Armenians are standing by Artsakh, we are united as always, the Armenian people cannot be brought to knees,” the PM stated.