Կան զոհեր ու վիրավորներ. հայ ժողովուրդը պատրաստ է արժանի հակահարված հասցնել թշնամուն. ՀՀ վարչապետ (Տեսանյութ)
Այս պահի դրությամբ կան զոհեր ու վիրավորներ, հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ ուղերձով դիմելով հայ ժողովրդին։
«Պաշտպանության բանակն այս պահին համառ մարտեր է մղում, Ալիևի բռնատիրական վարչակազմն անցել է պատերազմական գործողությունների», - ասաց ՀՀ վարչապետը։
Նա նշեց, թե հայ ժողովուրդը պատրաստ է արժանի հակահարված հասցնել թշնամուն։
«Գործադրելու ենք հնարավոր ու անհնար ամեն ջանք՝ մեր հայրենիքի սահմաններն անառիկ պահելու, մեր ազատությունն ու անկախությունը պաշտպանելու համար», - ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց՝ հակառակորդը կրում է զգալի կորուստներ։
«Թշնամին պետք է հասկանա, որ Արցախի թիկունքին կանգնած է համայն հայությունը, մենք միասնական ենք ինչպես միշտ, ահնհնարին է ծնկի բերել հայ ժողովրդին», - ասաց ՀՀ վարչապետը։

Есть жертвы и раненые: армянский народ готов нанести достойный контрудар врагу – премьер-министр Армении
Сегодня с утра Азербайджан вновь предпринял широкомасштабные провокации. Есть жертвы и раненые, в том числе среди, мирного населения, заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян в своем послании к армянскому народу.
«Армия обороны в данный момент ведет ожесточенные бои, авторитарный режим Алиева перешел к военным действиям», - сказал премьер-министр Армении.
Он отметил, что армянский народ готов нанести достойный контрудар врагу.
«Мы предпримем все возможные и невозможные усилия для защиты границ нашей Родины, нашей свободы и независимости», - сказал Никол Пашинян.
Премьер-министр заявил, что противник несет существенные потери в технике и живой силе.
«Враг должен понять, что на защите Арцаха стоит весь армянский народ. Мы едины как всегда, армянский народ невозможно поставить на колени», - сказал премьер Армении.