Ադրբեջանցի հաքերները «WhatsApp»-ի և «Viber»-ի միջոցով ՀՀ և Արցախում բնակվող օգտատերերին ուղարկում են խուճապ առաջացնող ձայնային հաղորդագրություններ
27/09/2020 21:13
Ադրբեջանցի հաքերները «WhatsApp» և «Viber» հավելվածների միջոցով Հայաստանում և Արցախում բնակվող օգտատերերին են ուղարկում խուճապ առաջացնող ձայնային հաղորդագրություններ, որոնցում մեջբերում են, իբր, փոխգնդապետ Զարզանդի խոսքերը, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Կառավարության տեղեկատվական-վերլուծական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Հովհաննես Մովսիսյանը։
«Հաղորդագրության մեջ նշվում է, թե հակառակորդի գրոհի հետևանքով հայկական զորքերը ետ են նահանջում, և շուտով փակվելու է դեպի Հայաստան տանող ճանապարհը», - գրել է Մովսիսյանն՝ ընդգծելով, որ այդ հաղորդագրությունները կեղծ են։

Азербайджанские хакеры рассылают через «WhatsApp» и «Viber» пользователям Армении и Арцаха вызывающие панику голосовые сообщения
27/09/2020 22:13
Азербайджанские хакеры рассылают через приложения «WhatsApp» и «Viber» живущим в Армении и Арцахе пользователям вызывающие панику голосовые сообщения, в которых ссылаются якобы на слова подполковника Зарзанда, об этом написал на своей странице в Facebook директор ГНКО «Информационно-аналитический центр Правительства» Ованнес Мовсисян.
«В сообщении отмечается, что в результате атаки противника армянские войска отступают и вскоре будет закрыта дорога, ведущая в Ереван», - написал Ованнес Мовсисян, подчеркнув, что эти сообщения являются ложью.