Մի պահ չէինք կարողանում հաշվել՝ որքան տեխնիկա ենք խփում. Արցախի նախագահ
Տակտիկական առումով որևէ շատ կարևոր դիրք հակառակորդը չի գրավել, մենք շատ կարևոր դիրք կամ առաջխաղացում չենք ունեցել, բայց վնասազերծել ենք հակառակորդի զինտեխնիկայի մեծ քանակի ուժեր, նաև՝ մարդկային կորուստներ, քիչ առաջ կայացած ճեպազրույցի ժամանակ ասաց Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
«Մի պահ չէինք կարողանում հաշվել՝ որքան տեխնիկա ենք խփում: Պետք է կարողանանք հառակորդի զինտեխնիկայի ու մարդկային այն քանակի կորուստ պատճառել, ինչպես 1992-ին, 1994-ին» , -ասաց Արցախի նախագահը:
Խոսելով բարձունքներ վերցնելու մասին՝ Հարությունյանն ասաց, որ որևէ բարձունք նշանակություն չունի, որովհետև գնում է համատարած լայնածավալ պատերազմ.
«Կարող է վաղը ունենանք նահանջ կամ առաջխաղացում, բայց դա դեռ վերջնական չէ, շատ ավելի երկար մարտական գործողությունների պետք է պատրաստ լինենք»:

We must be ready for lasting military actions: Artsakh Republic president
Tactically the enemy has not occupied a very important position, neither did we register any important advance, Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan said at a briefing today, stressing that the Defense Army has destroyed a big number of armored vehicles of the enemy, inflicting them human losses as well.
“For a moment we even could not calculate how many equipment we strike. We must inflict as much human and equipment losses to the enemy as we did in 1992, 1994,” Artsakh president said.
Speaking about taking heights, Harutyunyan said neither of the heights have any significance as currently a widely spread large-scale war is ongoing.
“Tomorrow we may retreat, or advance, but it will not be final yet, we must be ready for lasting military actions,” Harutyunyan said.