ՊԲ-ն շարունակում է կործանիչ հարվածներ հասցնել թշնամուն. ադրբեջանական կողմը կորցրել է «Սմերչ», «Ուրագան», 11 տանկ
Օրվա ընթացքում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում շարունակվել են մարտական գործողությունները, հաղորդում են Պաշտպանության բանակից։
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները իրենց հմուտ գործողություններով շարունակում են կործանիչ հարվածներ հասցնել նախահարձակ թշնամուն, ինչի արդյունքում հակառակորդը կորցրել է «Սմերչ» և «Ուրագան» տիպի համազարկային կրակի ռեակտիվ կայանքներ, տասնյակ այլ հրետանային ու հակատանկային միջոցներ, հյուսիսային և հարավային ուղղություններում՝ 1-ական «ՏՕՍ 1» տիպի հրանետ, 11 տանկ, 3 ՀՄՄ և 6 զրահափոխադրիչ:

Армия обороны Арцаха продолжают наносить удары противнику, азербайджанская сторона потеряла РСЗО «Смерч» и «Ураган», 11 танков
В течение дня продолжались боевые действия по всей линии фронта, сообщает Армия обороны Республики Арцах.
Передовые подразделения Армии обороны своими умелыми действиями продолжают наносить сокрушительные удары противнику. ВС Азербайджана потеряли РСЗО «Смерч» и «Ураган», десятки единиц другой артиллерийской и противотанковой техники, тяжелую огнеметную систему «ТОС1», 11 танков, три БМП и шесть бронетранспортеров.