ՊՆ-ն Ադրբեջանին հորդորում է ձեռնպահ մնալ սադրանքներից և չդրդել իրական հրթիռային հակահարվածների՝ բոլոր հետևանքներով
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը պաշտոնապես հայտարարում է, որ Ադրբեջանի պաշտոնական շրջանակների այն հայտարարությունները, թե, իբր, Հայաստանի Հանրապետության տարածքից «Տոչկա-Ու» մարտավարական հրթիռային համալիրից թիրախավորվում և հրթիռակոծվում է Ադրբեջանի տարածքը, ակնհայտ կեղծիք է և չի համապատասխանում իրականությանը, հաղորդում է ՀՀ ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«Չնայած այն հանգամանքին, որ արդեն մի քանի օր է Ադրբեջանի կողմից ԱԹՍ-ներով և տարբեր տրամաչափի հրետանային միջոցներից թիրախավորվում են Վարդենիս քաղաքի շրջակա բնակավայրերը, Հայաստանի Հանրապետության տարածքից Ադրբեջանի ուղղությամբ դեռևս որևէ հրթիռ չի արձակվել:
Պաշտպանության նախարարությունը ադրբեջանական կողմին խստորեն հորդորում է ձեռնպահ մնալ նման սադրանքներից և ՀՀ զինված ուժերին չդրդել իրական հրթիռային հակահարվածների՝ բոլոր հետևանքներով», - ասված է Ստեփանյանի տարածած հաղորդագրությունում։

Armenia’s MOD strongly urges Azerbaijan refrain from provocations and not provoke real missile attacks with all the consequences: spokesperson
Armenia’s Ministry of Defense officially states that the statement of official circles of Azerbaijan as if Azerbaijani territory is being targeted and shelled from Tochka-U strategic missile system is an absolute lie and does not correspond to reality, MOD spokesperson Shushan Stepanyan reports.
“Despite the circumstance that for already few days Azerbaijan targets the nearby settlements of Vardenis town [Armenia] by UAVs and artillery of different calibers, no missile has been launched from the territory of Armenia in the direction of Azerbaijan,” she said.
“The Ministry of Defense strongly calls on the Azerbaijani side to refrain from such provocations and not to provoke the Armenian Armed Forces to real missile strikes with all their consequences,” the spokesperson said.