Ադրբեջանական կողմի պնդումները, թե Մատաղիսը գտնվում է իրենց վերահսկողության ներքո, իրականությանը չեն համապատասխանում. ՊԲ-ն տեսանյութ է հրապարակել
04/10/2020 16:12
Արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտու ողջ երկայնքով մարտական գործողությունները շարունակվում են: Առավել համառ մարտեր են ընթանում հյուսիսային և հարավային ուղղություններում, հայտնում են Արցախի ՊԲ-ից։
Հակառակորդն անընդհատ ձեռնարկում է հարձակման փորձեր, որոնք մատնվում են անհաջողության ՊԲ ստորաբաժանումների վճռական գործողությունների արդյունքում:
Ադրբեջանական կողմի պնդումներն այն մասին, թե իբր Մադաղիսը գտնվում է իրենց վերահսկողության ներքո, իրականությանը չեն համապատասխանում:
Տեսանյությում ցուցադրված հակառակորդի ավտոշարասյան խոցումը տեղի է ունենում Մատաղիս տանող ճանապարհին:

Степанакерт опроверг заявление Баку о том, что село Мадагиз находится под контролем Азербайджана (Видео)
Министерство обороны Республики Арцах опровергло заявление Азербайджана о том, что село Мадагиз находится под контролем азербайджанской стороны.
«Утверждения азербайджанской стороны о том, что село Мадагиз находится под контролем азербайджанской стороны, не соответствуют действительности. На кадрах представлено уничтожение автоколонны противника на дороге, ведущей к селу Мадагиз», - отметили в Минобороны.
Согалсно сообщению, по всей протяженности линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил бои продолжаются.
Ожесточенные бои идут в северном и южном направлениях. Противник постоянно предпринимает попытки нападения, что пресекается.