Դավիթ Գրիգորյան, Էդգար Մարկոսյան, Յուրա Ալավերդյան, Սերգեյ Շաքարյան, Դավիթ Ղազարյան. Արցախի նոր հերոսները
04/10/2020 14:03
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ևս հինգ հոգու արժանացրել է «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչմանը։
Զինծառայող Դավիթ Լյովայի Գրիգորյան․ 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ից ակտիվորեն մասնակցելով Ֆիզուլիի հատվածում՝ հասցրել է խոցել 15 տանկ և 1 ՀՄՄ։ Շարունակում է ծառայել մեր հայրենիքին՝ գտնվելով առաջնագծում։
Զինծառայող Էդգար Էդվարդի Մարկոսյան. Թալիշի ուղղությամբ խոցել է 10 տանկ ՝ ամուր պահելով իրեն վստահված հատվածը։
Զինծառայող Յուրա Հայկարամի Ալավերդյան. Ֆիզուլիի հատվածում խոցել է 9 տանկ ու մեկ միավոր ավտոտեխնիկա։
Գնդապետ Սերգեյ Շահենի Շաքարյան. Կազմակերպել է հակառակորդի բազմաթիվ տանկային ու հետևակային գրոհներ՝ պատճառելով բավականին մեծ կորուստներ։

Звания «Герой Арцаха» удостоены еще пять военнослужащих
Указом президента Республики Арцах Араика Арутюняна еще пять человек удостоены высшего звания «Герой Арцаха».
Военнослужащий Давид Левонович Григорян: с 27 сентября 2020 года активно участвует в боях, уничтожил  в районе Физули 15 танков и 1 БПЛА. Продолжает служить нашей родине, находясь на передовой.
Военнослужащий Эдвард Эдуардович Маркосян: поразил 10 танков на направлении Талиша, уверенно обороняя доверенный ему участок.
Военнослужащий Юра Айкарамович Алавердян: сбил в районе Физули 9 танков и одну единицу бронетехники.
Полковник Сергей Шагенович Шакарян: организовал многочисленные танковые и пехотные атаки на противника, причинив большие потери.