Հայաստանը վերահաստատում է կրակի անհապաղ դադարեցման անհրաժեշտությունը. ՀՀ ԱԳՆ
Հայաստանը կարևորում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների ԱԳ նախարարների կողմից արված հայտարարությունը, որտեղ աներկբա կերպով դատապարտվում է քաղաքացիական բնակչության և ենթակառուցվածքների աննախադեպ մեծ ծավալների թիրախավորումը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում, որպես անընդունելի սպառնալիք տարածաշրջանային կայունության համար, այս մասին ասվում է ՀՀ ԱԳՆ տարածած հայտարարությունում։
«Հայաստանը վերահաստատում է կրակի անհապաղ դադարեցման անհրաժեշտությունը, որի մասին ՀՀ ԱԳՆ-ն արդեն իսկ հանդես է եկել հայտարարությամբ 2020թ․ հոկտեմբերի 2-ին:
Մեկ անգամ ևս ընդգծում ենք, որ հակամարտության խաղաղ կարգավորումը ու խաղաղ գործընթացն այլընտրանք չունեն, և ցանկացած փորձ` տանելու այն ռազմական լուծմանը վճռականորեն կասեցվելու է», - նշված է ԱԳՆ հայտարարությունում։

Armenia reiterates the need for an immediate ceasefire: MFA
Armenia values the statement of the Foreign Ministries of the OSCE Minsk Group Co-Chair countries, in which the unprecedented massive targeting of the civilian population and infrastructure in the Nagorno-Karabakh conflict zone is condemned in the strongest terms as an unacceptable threat to the stability of the region, Armenia's MFA said in a statement.
"Armenia reiterates the need for an immediate ceasefire, which the Foreign Ministry of Armenia has already emphasized in its statement issued on October 2, 2020.
We once again underscore that there is no alternative to the peaceful settlement and the peace process, and any attempt of military solution will be resolutely prevented," Armenia's ministry said.