Ադրբեջանական կողմի հայտարարությունը, թե հայկական ստորաբաժանումները փորձել են հարվածել Բաքու-Թբիլիսի-Ջեյհան նավթամուղին, լկտի սուտ է. Շուշան Ստեփանյան
Ադրբեջանական կողմի հայտարարությունը, թե, իբր, հայկական ստորաբաժանումները փորձել են հարվածել Բաքու-Թբիլիսի-Ջեյհան նավթամուղին, լկտի սուտ է, հայտնում է ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Շուշան Ստեփանյանը.
«Մենք բազմիցս ենք հայտարարել, որ չենք թիրախավորում նավթագազային ենթակառուցվածքները, սակայն անկախ տեղակայման վայրից բոլոր այն ռազմական օբյեկտները և նշանակետերը, որտեղից կրակ կարձակվի Արցախի ուղղությամբ, կոչնչացվեն», - նշել է Ստեփանյանը:

Armenian side does not target oil-gas infrastructures, but will eliminate all military facilities that target Artsakh
The statement of the Azerbaijani side that the Armenian units attempted to strike at Baku-Tbilisi-Ceyhan oil pipeline is an blatant lie, spokesperson of Armenia’s Ministry of Defense Shushan Stepanyan reports.
“We have stated many times that we are not targeting oil-gas infrastructures but irrespective of the place of location all the military facilities and targets from where Artsakh will be fired at will be destroyed,” she said.