ՊԲ հատուկ նշանակության ստորաբաժանումները կազմակերպել են հակագրոհ և հետ վերադարձվել Վարանգաթաղ բարձունքը. Արծրուն Հովհաննիսյան
07/10/2020 11:43
Ինչպես արդեն ավելի վաղ հաղորդել էինք, երեկ օրվա ընթացքում ՊԲ ստորաբաժանումները շարունակել են ջախջախիչ հարվածներ հասցնել հակառակորդին՝ էապես բարելավելով դիրքերը, տեղեկացնում է ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Մասնավորապես երեկ՝ ժամը 14:00-ի սահմաններում, ՊԲ հատուկ նշանակության ստորաբաժանման և «Կամավորական շարժում» ՀԿ ջոկատի ակտիվ մասնակցությամբ, հյուսիսային ուղղությամբ կազմակերպվել է հակագրոհ և հետ է վերադարձվել Վարանգաթաղ (Լուլասազ) կոչվող բարձունքը:
Ներկա պահին մարտական գործողությունները արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում շարունակվում են»- - գրել է Հովհաննիսյանը։

Спецподразделения Армии обороны организовали контратаку и вернули высоту Варангатаг – Арцрун Ованнисян
07/10/2020 12:16
Как сообщалось ранее, вчера в течение дня подразделения Армии обороны Арцаха продолжали наносить сокрушительные удары азербайджанским ВС, значительно улучшив свои позиции, сообщает представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
«В частности, накануне около 14:00 при активном участии отряда общественной организации "Волонтерское движение" и спецподразделения Армии обороны Арцаха организована контратака в северном направлении и возвращена высота Варангатаг (Луласаз).
В настоящее время боевые действия продолжаются в зоне карабахо-азербайджанского конфликта», - написал Арцрун Ованнисян.