Հակառակորդը գրոհի փորձ է ձեռնարկել, սակայն, կորցնելով 3 միավոր ռազմական տեխնիկա, տալով 20 զոհ ու վիրավոր, Ջեբրայիլի մատույցներից դիմել է փախուստի. ՊՆ
08/10/2020 09:24
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում իրավիճակը կայուն-լարված էր:
ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը տեղեկացնում է, որ վաղ առավոտյան ժամը 08:30-ի շրջանում հարավային ուղղությամբ հակառակորդը կենտրոնացման շրջանից գրոհի փորձ է ձեռնարկել, սակայն, կորցնելով երեք միավոր ռազմական տեխնիկա և տալով ավելի քան քսան զոհ ու վիրավոր, Ջեբրայիլի մատույցներից գումարտակի կազմով դիմել է փախուստի։

The situation during the night of Artsakh-Azerbaijani conflict zone was stable but tense, spokesperson for the Ministry of Defense of Armenia, stated about this on Facebook Thursday morning.
She said at around 8:30am, the adversary—Azerbaijan—launched an attempt to attack from the centralized area in a southern direction of Artsakh (Nagorno-Karabakh).
"However, losing three units of military equipment and having more than twenty casualties and wounded, it fled from the outskirts of Jebrail with a battalion," she added.