Մարտերը շարունակվում են, հակառակորդը կորուստներ է կրել. Արծրուն Հովհաննիսյան
Այս պահին մարտերը շարունակվում են, ասուլիսի ժամանակ հայտնեց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ ընդգծելով, որ առավոտյան մարտերն ավելի թեժանում են:
Հովհաննիսյանի խոսքով՝ կեսօրին շարունակվել է Ստեփանակերտի հրետակոծությունը:
«Հյուսիսում ավելի շատ մարտական գործողություններ են ընթացել, քան նախորդ օրը, բայց ավելի ծանր ու համառ մարտեր են եղել հարավային ուղղությամբ», - նշեց նա՝ ավելացնելով, որ հայկական զինված ուժերը շարունակում են դիմադրել հակառակորդի հարձակողական նկրտումներին և հետ շպրտել ելման դիրքեր:
Նա ընդգծեց, որ այսօր հակառակորդը կրել է որոշակի կորուստներ: Անդրադառնալով Ջեբրայիլի, Հադրութի և հարակից գյուղերի գրավման մասին հակառակորդի ապատեղեկատվությանը՝ Հովհաննիսյանն ասաց, որ այդ ուղղությամբ ակտիվ մարտական գործողություններ չկային:

Бои продолжаются, противник понес потери – Арцрун Ованнисян
В данный момент бои продолжаются, заявил сегодня на брифинге представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
По его словам, в полдень продолжался обстрел Степанакерта.
«Сегодня боевых действий на северном направлении были активнее, чем вчера. Но более ожесточенные и упорные бои ведутся на южном направлении», - сказал Арцрун Ованнисян, отметив, что армянские вооруженные силы продолжают отражать атаки противника и отбрасывают его на исходные позиции.
Он подчеркнул, что сегодня противник понес определенные потери. Обратившись к азербайджанской дезинформации о захвате Джебраила, Гадрута и соседних сел, представитель Минобороны отметил, что на этом направлении активные боевые действия не велись.