Ադրբեջանը պատասխանատվության է ենթարկվելու Մարդու իրավունքների եվրոպական կոնվենցիայի մի շարք խախտումների համար. ՄԻԵԴ-ում ՀՀ ներկայացուցչություն
10/10/2020 21:28
ՀՀ կառավարությունը շարունակում է ՄԻԵԴ ներկայացնել Ադրբեջանի կողմից մարդու իրավուքների խախտման վերաբերյալ անհերքելի ապացույցներ:
Նախորդ օրերի ընթացքում ՄԻԵԴ են ներկայացվել նաև ռազմական գործողություններին Թուրքիայի մասնակցության վերաբերյալ նոր ապացույցներ:
Ներկայացված ապացույցների հիման վրա Ադրբեջանը պատասխանատվության է ենթարկվելու Մարդու իրավունքների եվրոպական կոնվենցիայի մի շարք խախտումների համար:

Правительство Армении представило в ЕСПЧ доказательства об участии Турции в боевых действиях в Карабахе
10/10/2020 21:43
В ЕСПЧ представлены неопровержимые доказательства о нарушении прав человека в зоне карабахского конфликта со стороны Азербайджана.
Представлены также доказательства об участии Турции в боевых действиях, сообщает представительство Армении в ЕСПЧ.
На основе представленных фактов Азербайджан понесет ответственность за нарушение европейских конвенций.