Ստեփանակերտում սեպտեմբերի 27-ից սկսած գտնվել է մոտ 180 կասետային ռումբ
Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության փրկարար ուժերի վարչության սակրավորական խմբերը Ստեփանակերտի տարբեր փողոցներում, քաղաքացիական ենթակառուցվածքների և բնակելի շենքերի հարակից տարածքներում շարունակում են որոնել և տեղում վնասազերծել հրթիռակոծությունից հետո դեռևս չպայթած զենք-զինամթերքը:
Ինչպես տեղեկացրին Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից, առաջիկա օրերին այդ աշխատանքները կշարունակվեն նաև շրջաններում:
Սեպտեմբերի 27-ից սկսած արդեն իսկ գտնվել է մոտ 180 կասետային ռումբ, որոնց մի մասը բնակիչներն են նկատել և արձագանքել: Սակրավորները ոչնչացրել են տեղում:
Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը հորդորում է պայթուցիկ նյութերի, ականների, ինչպես նաև գնդիկաբեկորային արկերի ու կասետային ռումբերի հանդիպելիս՝ ձեռք չտալ: Անհապաղ զանգահարել ԱԻ պետական ծառայության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն 911, 101,112 հեռախոսահամարներով:

В Степанакерте с 27 сентября и по сей день обнаружено уже около 180 кассетных бомб
Саперные группы управления сил спасения Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах на разных улицах арцахской столицы Степанакерта, прилегающих к гражданским инфраструктурам и жилым домам территориях продолжают искать и на месте обезвреживать неразорвавшиеся после ракетных обстрелов ВС Азербайджана боеприпасы.
Как сообщают из Службы, в ближайшие дни эти работы продолжатся и в других районах.
В Степанакерте с 27 сентября и по сей день обнаружено уже около 180 кассетных бомб, часть из них заметили местные жители. Саперы уничтожили снаряды на месте.
«Вновь призываем:
При обнаружении взрывчатых веществ, мин, а также осколочных, шариковых, кассетных боеприпасов – не трогайте их. Немедленно свяжитесь с центром кризисного управления Госслужбы по ЧС по телефонным номерам 911, 101,112.
Неразорвавшиеся боеприпасы долгое время будут представлять угрозу для гражданского населения, просим быть внимательными», - говорится в сообщении.