Մեզ հաջողվել է հակառակորդին հետ շպրտել՝ պատճառելով կորուստներ. Արծրուն Հովհաննիսյան
Վաղ առավոտից Արցախի գրեթե ողջ երկայնքով Ադրբեջանը սկսել է լայնամասշտաբ հարձակողական գորոծղություններ, ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ նշելով, որ վիճակը թեժ է եղել հատկապես հյուսիսային ուղղությամբ:
Նրա խոսքով՝ այդ ընթացքում մեզ հաջողվել է հակառակորդին հետ շպրտել՝ կորուստներ պատճառելով: Հարձակողական գործողությունները կասեցվել են:
«Հակառակորդն էական առաջխաղացում չունի, չնայած՝ վերջին օրերին նրանք որդեգրել են հետախուզադիվերսիոն գոծողություններով մերձճակատային տարբեր բնակավայրեր արագ ներթափացելու քաղաքականություն. դրոշներ պարզելով շենքերի վրա՝ նկարվում են, առաջին հերթին հոգեբանորեն ազդեցություն թողնելով իրենց հասարակության վրա»:
Հովհաննիսյանի խոսքով՝ շուրջ 15 օրվա ընթացքում մեկ գնդի խնդրի ծավալով առաջախաղացում ապահոված հակառակորդի 3-4 բանակային կորպուսները գովելու բան չունեն:

Azerbaijan launched wide-scale offensives from early morning today along the entire line of contact, Artsrun Hovhannisyan, representative of Armenia’s Ministry of Defense, said at a briefing today.
He said during that period the Armenian side managed to push back the enemy inflicting it losses. The attacks were repelled.
“The enemy does not have essential advance, though recently it adopted policy of quick subversive-reconnaissance penetration in different settlements and taking picture of placing flags to first of all leave psychological impact on their public,” Hovhannisyan said, adding that during the 15 days the enemy has nothing to be proud of.