Մեզ հաջողվել է հակառակորդին հետ շպրտել՝ պատճառելով կորուստներ. Արծրուն Հովհաննիսյան
Վաղ առավոտից Արցախի գրեթե ողջ երկայնքով Ադրբեջանը սկսել է լայնամասշտաբ հարձակողական գորոծղություններ, ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ նշելով, որ վիճակը թեժ է եղել հատկապես հյուսիսային ուղղությամբ:
Նրա խոսքով՝ այդ ընթացքում մեզ հաջողվել է հակառակորդին հետ շպրտել՝ կորուստներ պատճառելով: Հարձակողական գործողությունները կասեցվել են:
«Հակառակորդն էական առաջխաղացում չունի, չնայած՝ վերջին օրերին նրանք որդեգրել են հետախուզադիվերսիոն գոծողություններով մերձճակատային տարբեր բնակավայրեր արագ ներթափացելու քաղաքականություն. դրոշներ պարզելով շենքերի վրա՝ նկարվում են, առաջին հերթին հոգեբանորեն ազդեցություն թողնելով իրենց հասարակության վրա»:
Հովհաննիսյանի խոսքով՝ շուրջ 15 օրվա ընթացքում մեկ գնդի խնդրի ծավալով առաջախաղացում ապահոված հակառակորդի 3-4 բանակային կորպուսները գովելու բան չունեն:

Армянской армии удалось отбросить противника, причинив потери – Арцрун Ованнисян
Вооруженные силы Азербайджана с раннего утра начали широкомасштабные наступательные действия по всей линии фронта, заявил сегодня на брифинге представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян, отметив, что обстановка была напряженной особенно на северном направлении.
По его словам, армянским силам удалось отбросить назад противника, причинив потери. Наступательные действия были пресечены.
«Противнику не удалось существенно продвинуться, несмотря на то, что в последние дни они применяют практику диверсионно-разведывательного проникновения в различные населенные пункты недалеко от фронта, водружают флаги на зданиях, фотографируют, чтобы в первую очередь оказать психологическое воздействие на свое общество».
По словам Ованнисяна, противнику нечем хвастаться, поскольку в течение порядка 15 дней 3-4 армейских корпуса обеспечили продвижение, входящее в задачу одного полка.