ՌԴ ՊՆ-ն ակտիվ մասնակցում է Ղարաբաղում իրավիճակը կայունացնելու ուղղությամբ ՌԴ նախաձեռնությունների իրականացմանը
Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարությունը ակտիվորեն մասնակցում է Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակը կայունացնելու ուղղությամբ Ռուսաստանի Դաշնության նախաձեռնությունների իրականացմանը:
«Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունն իր իրավասության շրջանակներում ակտիվ մասնակցություն է ունենում Ռուսաստանի Դաշնության՝ Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակի հնարավորինս շուտ կայունացման նախաձեռնությունների իրականացմանը», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ընդգծվում է, որ այս աշխատանքի՝ ներառյալ Ռուսաստանի Դաշնության Պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի վարած բանակցությունների, հիմնական նպատակը «Լեռնային Ղարաբաղում ռազմական գործողությունների անհապաղ դադարեցումն է և հակամարտող կողմերի բանակցությունների վերսկսումը տարածաշրջանում իրավիճակը կարգավորելու համար»:

Russia’s Defense Ministry actively participates in realization of initiatives on stabilization of situation in Karabakh
Russia’s Ministry of Defense is actively participating in the realization of initiatives of the Russian Federation on stabilization of situation in Nagorno Karabakh.
“Ministry of Defense of Russia in the sidelines of its competency is actively participating in the realization of initiatives of the Russian Federation on speedy stabilization of the situation in Nagorno Karabakh,” the statement says.
It is stressed that the chief goal of the work, including the one carried out by the Minister, General of the RF Army Sergey Shoygu is “immediate cessation of hostilities in Nagorno Karabakh and the transfer to negotiations by the conflicting parties for the normalization of the situation in the region.”